Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Niechlubny rekord - ponad 3,3 prom. alkoholu

2017-01-16 11:00:00 (ost. akt: 2017-01-16 11:03:37)

Podziel się:

Mławscy policjanci ruchu drogowego, podczas minionego weekendu sprawdzili stan trzeźwości ponad 400 kierujących. Zatrzymany nietrzeźwy rekordzista miał w organizmie ponad 3,30 promila alkoholu. Policjanci zwracali także szczególna uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

W niedzielę, 15 stycznia o godz. 15:00 , w Parcelach Łomskich, interweniujący patrol policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki Citroen Berlingo. Policję powiadomił anonimowy świadek. Zatrzymanym, nietrzeźwym kierowca okazał się Andrzej K. lat 38, mieszkaniec pow. mławskiego. W organizmie miał ponad 3,30 promila alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Od piątku, na drogach powiatu mławskiego policja odnotowała 4 kolizje drogowe, w tym jedną która wyglądała bardzo poważnie, na szczęście kierująca kobieta nie odniosła obrażeń. Do zdarzenia doszło w piątek, 13 stycznia o godz. 15:10 w pobliżu łuku drogi relacji Łomia – Borowe. Kierująca samochodem marki Soda Fabia, 26- letnia kobieta, podczas opadów śniegu, straciła panowanie nad samochodem, zjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Pomimo poważnych uszkodzeń pojazdu, kobieta nie odniosła obrażeń ciała.

Podczas weekendu policjanci zwracali także szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych, głównie tych najbardziej zagrożonych – a zatem poruszających się po zmierzchu, poza terenem zabudowanym. Policjanci ujawnili 8 pieszych, nieużywających elementów odblaskowych. W większości przypadków spotkanie z policjantami kończyło się rozmową o bezpieczeństwie i pouczeniem. W 3 przypadkach policjanci zastosowali mandaty karne.

Mandaty w ten weekend otrzymało także 79 kierujących pojazdami. Główne przewinienia kierowców to nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, parkowanie w pobliżu przejść dla pieszych oraz nieużywanie pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze, podczas trudnych zimowych warunków, zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz dostosowanie prędkości do warunków jazdy. Ważne jest także dokładne oczyszczenie pojazdu ze śniegu i lodu – jeśli tego nie zrobimy, grozi nam mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych.

KPP Mława


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB