Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Ruch za ciężki i za szybki. Apelują o patrole policji

2017-12-03 12:49:24 (ost. akt: 2017-12-03 12:56:24)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

- Kiedy te tiry jadą to wszystko nam się w domu trzęsie. Szklanki spadają. Szyby drżą. Trzeba egzekwować przepisy na ulicy Studzieniec – mówił Bogdan Beniuk na zebraniu osiedla nr 7. I apelował o patrole policji na tym terenie.

Podczas zebrania osiedla nr 7 (Przemysłowe) w poniedziałek 20 listopada mieszkańcy spotkali się z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim i innymi przedstawicielami władz miasta. Była to okazja do przedstawienia potrzeb w zakresie realizacji inwestycji. Zwrócono uwagę m.in. na konieczność modernizacji nawierzchni ulicy Studzieniec. Jak podkreślił burmistrz Mławy, w niedalekiej przyszłości miasto planuje remont tej drogi. Włodarz od razu dodał, że konieczne jest wykonanie kompleksowej modernizacji, a nie na przykład położenie tylko nakładki asfaltowej.

- Jest to ulica eksploatowana niezgodnie z przepisami. Jest tam bardzo ciężki ruch. A nie zawsze uda się postawić patrol policji, który stwierdzi, że zostało przekroczone prawo i nałoży określone kary – powiedział Sławomir Kowalewski.

Do dyskusji włączył się jeden z mieszkańców Bogdan Beniuk, który stwierdził, że patrolu policji w tej lokalizacji praktycznie nigdy nie ma. - Przykro mi to powiedzieć, ale jak przez siedem lat tam mieszkam, to nie widziałem patrolu policyjnego, który by zatrzymywał te wielotonowe pojazdy – podkreślił Beniuk. I przypomniał, że od początku istnienia ulicy stał tu znak zezwalający na wjazd pojazdom o masie całkowitej do 8 ton. - Ulica została zniszczona, a kategoria w tym zakresie się podniosła do 16 ton. Jak to się stało, że bez naprawy nawierzchni ten tonaż się zwiększył? - dociekał mieszkaniec. I zaznaczył, że tą drogą jeżdżą tiry ważące około 30 ton.

- Byłem świadkiem jak dziś taki tir wjeżdżał z Alei Marszałkowskiej w ul. Studzieniec. Moim zdaniem, jeśli przepis nie jest egzekwowany, staje się przepisem martwym. Tam powinny być co jakiś czas patrole policji, żeby wyeliminować zarówno te potężne samochody, jak i kierowców jeżdżących z prędkością około 100 km/h po tej dziurawej nawierzchni – zaznaczył Bogdan Beniuk.

Objaśniał, że mieszkańcy dotkliwie odczuwają przejazdy ciężarówek. - Jak jeżdżą, to nam się w domach wszystko trzęsie. Szklanki spadają. Trzeba egzekwować te przepisy. Jak nam się rozlecą domy, to kto będzie odszkodowania płacił? - pytał mieszkaniec.

W odpowiedzi włodarz miasta podkreślił, że od egzekwowania przepisów jest policja i zwrócił się m.in. do obecnego na sali dzielnicowego Pawła Granoszewskiego. - Patrole spowodują, że będziecie państwo wychwytywali przypadki tych kierowców. Prosimy o to, by interweniować. Potrzeba tego dozoru, bo jest przekroczony tonaż, ale potrzeba też pomiarów prędkości – apelował burmistrz.

Kowalewski przypomniał ponadto, że organizacją ruchu, w tym także podejmowaniem decyzji o ustawianiu konkretnych znaków drogowych na mławskich ulicach, zajmuje się komisja działająca przy staroście mławskim.

Konkretne działania, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo na ul. Studzieniec zapowiedział dzielnicowy Paweł Granoszewski. - Wniosek odnośnie tonażu i przekraczania prędkości przekażę do naczelnika wydziału ruchu drogowego. Myślę, że w najbliższym czasie będzie tam pojawiał się radiowóz – zapowiedział dzielnicowy. I przypomniał mieszkańcom, że tego typu sprawy mogą też zgłaszać za pośrednictwem internetu, korzystając z Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Zgłoszenia obywateli, które pojawiają się na internetowej mapie, weryfikują funkcjonariusze policji.

Robert Bartosewicz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zgroza #2390961 | 83.24.*.* 5 gru 2017 11:48

    biedny żywot emeryta ale za to szopka z tą prędkością jest ok,Studzieniec,dziury w jezdni i 100 na godz,

    ! - + odpowiedz na ten komentarz