Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Pomaganie daje dużą frajdę. Kolejna edycja Szlachetnej Paczki

2016-12-15 08:38:50 (ost. akt: 2016-12-15 08:42:37)
Pomaganie daje radość – mówią osoby, które wzięły udział w akcji

Pomaganie daje radość – mówią osoby, które wzięły udział w akcji

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

W ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, wsparcie dostało blisko 40 rodzin z terenu powiatu mławskiego. Jak podkreślają darczyńcy, pomaganie innym daje im frajdę.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Idea Szlachetnej Paczki jest bardzo prosta. Darczyńca ma wybrać sobie rodzinę, której chce pomóc. Potem robi zakupy zgodne z oczekiwaniami potrzebujących. Darczyńcami są osoby prywatne, firmy, instytucje, szkoły. W tym roku baza i magazyn akcji mieścił się w sali gimnastycznej Szkół Katolickich w Mławie.

– Mamy pomoc dla blisko 40 rodzin. Jest to wsparcie od osób prywatnych, ale także od instytucji. Są darczyńcy z powiatu mławskiego, ale dużo jest też z Warszawy. Myślę, że pomoc jest znaczna. Około 20 kartonów dla każdej rodziny – mówi lider Szlachetnej Paczki w rejonie Mława Anna Jaroszewska.

W paczkach znajdują się głównie żywność i środki chemiczne, ale jest też sprzęt AGD i meble. – Jeden z darczyńców ufundował na przykład okna i drzwi. Dopilnował też, żeby zostały one wstawione – relacjonuje nasza rozmówczyni. I dodaje, że rodziny, które korzystają z pomocy, znajdą też w paczkach wiele różnych drobiazgów, także tych o charakterze świątecznym. Na pewno sprawią one radość rodzinom. Anna Jaroszewska zaznacza, że w akcję włączyło się wielu sponsorów – ufundowali oni posiłki i napoje, a także dekoracje. Paczki były rozwożone w sobotę i niedzielę (10 i 11 grudnia). Jak już wspomnieliśmy darczyńcami były różne osoby i instytucje.

My porozmawialiśmy z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 2 w Mławie. – W to przedsięwzięcie włączamy się drugi raz. W akcję zaangażowała się praktycznie cała szkoła: uczniowie i nauczyciele – mówi Renata Jurczyńska, nauczycielka z ZS nr 2. Szkoła w tym roku wybrała matkę wychowującą samotnie dwójkę dzieci. Jak informuje Renata Jurczyńska, część zakupów udało się zrobić ze środków pozyskanych podczas szkolnych kiermaszów, kiedy to sprzedawano m.in. świąteczne dekoracje i wypieki.

- Coraz więcej osób i coraz bardziej chętnie się w to włącza. Ta akcja to dla nasz bardzo ważna rzecz. Cieszymy się, że możemy zrobić tę paczkę wspólnie. Kupujemy rzeczy, których ludzie potrzebują. To nam sprawia dużą frajdę – podsumowuje Renata Jurczyńska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB