Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Szlachetna Paczka z Mławy

2019-11-21 10:00:00 (ost. akt: 2019-11-20 14:37:40)

Podziel się:

W tym roku do szlachetnej paczki zakwalifikowało się 27 rodzin z naszego powiatu. Dotychczas znalazło się już 9 darczyńców. Wciąż jednak wiele rodzin potrzebuje wsparcia. Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 7 i 8 grudnia.

Akcja „Szlachetna Paczka ”już trwa! Jej inauguracja odbyła się w sobotę, 16 listopada, kiedy to na ulicach wielu polskich miast zobaczyć mogliśmy uroczysty pochód. Podczas Marszu Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości w Warszawie wzięli udział również wolontariusze z Mławy.
W ramach akcji przyjmowane są zgłoszenia rodzin i osób potrzebujących wsparcia. Po weryfikacji, wybrani zostają wpisani do specjalnej, internetowej bazy. Wolontariusze zamieszczają tam informacje o ich potrzebach, a nawet marzeniach.

W tym roku do Szlachetnej Paczki zakwalifikowało się 27 rodzin z powiatu mławskiego. Do tej pory zadeklarowało się już dziewięciu darczyńców. Nadal zatem jest wiele rodzin, które potrzebują wsparcia. Pomoc mogą okazać nie tylko pojedyncze osoby, ale również instytucje, czy też grupy. W jaki sposób można to zrobić? Aby wybrać rodzinę, należy wejść na stronę szlachetnapaczka.pl, wybrać zakładkę „wybierz rodzinę”, kliknąć województwo mazowieckie i rejon. Mława w tym roku przypisana jest do umieszczonej na samej górze zakładki Ciechanów i okolice. Tam już w spisie rodzin i osób odnajdziemy te z Mławy i okolic lub inne, którym chcielibyśmy pomóc. Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”. W tym roku rozdanie paczek odbędzie się 7 i 8 grudnia.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB