Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Zamiast kładki, wolą tunel. Jest petycja do burmistrza

2016-09-08 09:18:46 (ost. akt: 2016-09-08 09:43:55)

Podziel się:

Podczas zebrania zarządów dwóch osiedli pojawił się postulat budowy tunelu pod torami zamiast kładki. Chodzi o dawny przejazd kolejowy przy ul. Kościuszki. W tej sprawie została już przygotowana petycja do burmistrza Sławomira Kowalewskiego.

Zarządy osiedli nr 8 (Obrońców Mławy) i 9 (Wólka) spotkały się w środę 31 sierpnia. Urszula Sasiak, przewodnicząca osiedla nr 9 odczytała pismo skierowane do burmistrza Mławy. Jego autorzy wnioskują o opracowanie koncepcji budowy tunelu w rejonie dawnego przejazdu przez tory kolejowe przy ul. Kościuszki. „ (…) Mieszkańcy ulic: Batorego, Niecałej, Batalionów Chłopskich są przeciwni budowie kładki, ponieważ „zatorze” będzie niespójne i będzie zator komunikacyjny. Mieszkańcy mieszkają tu już 50 – 60 lat i mieli 1 km do centrum miasta, a obecnie muszą pokonywać o 5 km więcej w jedną stronę. Kto im zwróci koszty paliwa? (...)” - można przeczytać w petycji. Przewodniczący osiedla nr 8 Kamil Przybyszewski podkreślił natomiast, że tunel pod torami byłby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem nie tylko dla mieszkańców, ale także dla służb, zwłaszcza w przypadku zablokowania z jakiejś przyczyny istniejących wiaduktów. – Przez tunel znacznie szybciej mogłyby do nas dojechać w razie potrzeby karetka pogotowia czy straż pożarna – argumentował Przybyszewski. Podkreślono również, że kładka na wykonanie dokumentacji której radni już przeznaczyli pieniądze, mogłaby być problematyczna dla osób starszych i niepełnosprawnych. Z tym ostatnim argumentem nie zgodził się radny Jarosław Zadrożny, który zaznaczył, że w dzisiejszych czasach nikt nie buduje takich obiektów – niedostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych.

Nie wszyscy radni
mają interes

W tym miejscu przypomnijmy, że radni Jarosław Zadrożny i Marian Wilamowski (również obecny na spotkaniu), podobnie jak większość radnych na ostatniej sesji rady miasta poparli koncepcję budowy samej kładki pieszo-rowerowej, głosując za przeznaczeniem na opracowanie jej dokumentacji 60 tys. zł. Na zebraniu podtrzymali swoje stanowisko.– Nawet radni, nazwijmy to, opozycyjni wobec burmistrza, byli za kładką. Poza tym do budowy kładki kolej obiecała dofinansowanie połowy wartości inwestycji – objaśniał radny Wilamowski. Z kolei Jarosław Zadrożny tłumaczył, że większość radnych nie ma interesu w tym, żeby realizować tak drogie inwestycje przy ul. Kościuszki, bo reprezentują oni swoich wyborców z innych części miasta. – Inni radni nie mają interesu w tym, żeby budować tu drogie inwestycje jak wiadukt, czy tunel. Jak ich przekonać? Poza tym tunelu nie chce PKP, gdyż musiałaby wtedy ponosić koszty jego utrzymania. Na sesji proponowałem salomonowe rozwiązanie opracowania koncepcji i kładki, i wiaduktu, ale wtedy to byłyby koszty setek tysięcy złotych – mówił radny Jarosław Zadrożny. Ale obecnym na zebraniu nie wystarczyły takie wyjaśnienia. – Przed wyborami obiecywał pan, że przejazd będzie. Jest pan w koalicji rządzącej, ma pan możliwości przekonywania – zaznaczył jeden z mieszkańców. Robert Bartosewicz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abc #2062322 | 77.253.*.* 9 wrz 2016 20:57

    Jak patrzę na zdjęcia ze spotkań, na których poruszana jest sprawa przejazdu bądź kładki nad torami, to tak sobie myślę, że mieszkańcy Wólki mają ten temat gdzieś głęboko. Bita piana jest ciągle przez te same osoby. Osoby, które pełnią jakieś funkcje społeczne w Mławie - Wólce i chcą zaistnieć, żeby za dwa lata być wybranym na radnego.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mieszkaniec #2061324 | 193.243.*.* 8 wrz 2016 13:28

    Wszystko ładnie, pięknie wygląda na projekcie i koncepcji budowy. W większości przypadków jak nawet przy kładce, przejściu, powstają windy, to i tak nie działają, nieczynne, częste awarie. Przykład - wiadukt na ul. Sienkiewicza, przejście podziemne na Wólce. Więc z całym szacunkiem , niech Panowie radni nie pieprzą (za przeproszeniem) głupot, tylko wyślą swoje babcie, matki z zakupami na te przejścia i wtedy możemy porozmawiać. Co innego projekt, a życie jakie jest wszyscy widzą. I argument że to "nie my, to poprzednia władza" nie jest na miejscu, bo Panie Burmistrzu przejmuje się dobre i złe rzeczy i teraz trzeba zachować się jak trzeba. Mieszkańcy zatorza powinni wyjść na tory, rozbić namioty i blokować. Może wtedy znajdą się pieniądze.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz