Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Bez ,,baraku” przy Napoleońskiej byłoby ładniej?

2016-05-12 09:22:50 (ost. akt: 2016-05-12 09:24:22)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

- Kiedy zostanie rozebrany „barak” mieszkalny przy ul. Napoleońskiej 25? - pyta czytelnik „Kuriera”. Według niego okolica zyskałaby gdyby budynek zniknął.

Każdy z nas zapewne chciałby mieszkać w lepszych warunkach, bardziej estetycznie, w większym komforcie, polepszając w ten sposób standard swojego życia. Ponadto, kiedy w mieście powstają nowe budynki, robi się po prostu ładniej. Zarówno o lepszych warunkach jak i o estetyce myślał zapewne nasz czytelnik, pisząc do redakcji. „Kiedy zostanie rozebrany mieszkalny barak parterowy przy ul. Napoleońskiej 25, przyległy do eleganckiego budynku socjalnego przy ul. Napoleońskiej 25A ? Barak przyległy do bloku socjalnego wcale nie pasuje do nowoczesnej architektury budynku. Prosimy zarząd miasta i pana burmistrza, by coś w tej sprawie zmieniono” - napisał mławianin. Autor korespondencji zasugerował, że mieszkańców „baraku” można przekwaterować do bloku socjalnego, który zostanie wybudowany przy ul. Płockiej w Mławie. W miejsce parterówki natomiast proponuje budowę kolejnego budynku socjalnego. Do tego ostatniego autor maila proponuje zakwaterować mieszkańców „baraku” przy u. Granicznej 84.

Budynków
nie rozbiorą

O kwestie poruszone przez naszego czytelnika zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Mława. - Budynki przy ul. Napoleońskiej 25 oraz przy ul. Granicznej 84 w Mławie spełniają kryteria budynków komunalnych w świetle ustawy o ochronie praw lokatorów i nie są na liście nieruchomości wskazanych przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego do rozbiórki – mówi Magdalena Grzywacz, rzecznik magistratu. Nasza rozmówczyni podkreśla, że miasto ma ograniczone możliwości w zakresie mieszkalnictwa, a potrzeby mławian są duże. Natomiast w sprawie budynku socjalnego, który ma powstać przy ul. Płockiej, ratusz ma konkretne plany. - Zgodnie z założeniami ma się tam znaleźć 20 mieszkań 20-metrowych oraz 20 mieszkań 30-metrowych dla najuboższych mieszkańców Mławy. Będą one przeznaczone dla najemców lokali w budynkach wskazanych decyzjami PINB w Mławie do rozbiórki lub modernizacji, jeśli remont kapitalny byłby nieopłacalny dla miasta – objaśnia Grzywacz. Robert Bartosewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB