Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Rowerem przez całe miasto

2016-04-27 09:46:56 (ost. akt: 2016-04-27 09:48:51)
Mławianie chętnie spędzają czas na rowerach

Mławianie chętnie spędzają czas na rowerach

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Jest nadzieja, że w Mławie powstanie szlak rowerowy z prawdziwego zdarzenia. Miasto opracowuje koncepcją komunikacyjną Mławy z konsultacjami społecznymi. Ankieterzy zapytają nas m.in. o ścieżki rowerowe. Jednak na inwestycje poczekamy.

Sezon rowerowy rozpoczęty. Na mławskich ulicach sporo jednośladów. Mieszkańcy wielokrotnie sygnalizowali potrzebę budowy szlaków rowerowych w mieście a także do Zalewu Ruda.

Mieszkańcy
chcą ścieżek

Sprawę poruszano na zebraniach mieszkańców. - Budowa ścieżek sprzyjałaby rozwojowi turystyki i bezpieczeństwu – wskazywał przedsiębiorca i mieszkaniec Zbigniew Korczak, podczas ostatniego zebrania na Wólce. Bywa, że przejażdżki rowerem na jezdni źle się kończą. Kierowcom zdarza się pomstować, a rowerzyści stresują się, bo nie mają gdzie zjechać. Często wybierają chodnik. Rozwiązaniem byłby szlak rowerowy komunikujący całe miasto. Taką potrzebę widzą też w mławskim ratuszu. - Ogłosiliśmy postępowanie związane z na opracowaniem Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, w ramach którego zostanie przeprowadzona inwentaryzacja ścieżek rowerowych oraz opracowana koncepcja rozwoju ścieżek na terenie Miasta Mława. Dokument ten będzie zawierał także analizę preferencji komunikacyjnych mieszkańców Mławy – informuje Magdalena Grzywacz. Jak się dowiedzieliśmy firma, której miasto zleci opracowanie koncepcji, będzie też opierać się na opiniach społeczeństwa. Władze zapowiadają, że dostosują się do potrzeb większości mieszkańców. - Odpowiedzi mogą być różne. Przykładowo, jeśli mieszkańcy zgłoszą potrzebę korzystania z MKM, firma uwzględni to w koncepcji. Także warto szczerze odpowiadać na pytania ankieterów – radzi Grzywacz.

Ścieżka
nad zalew?

Rzeczniczka ratusza zapowiada analizę gotowej koncepcji. Być może powstanie też ścieżka nad zalew. - Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej będzie przewidywał skomunikowanie siecią ścieżek miejsc i obiektów istotnych dla mieszkańców m.in. tych, związanych z rekreacją. Przewidujemy, że w ramach Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej będzie analizowana sieć ścieżek rowerowych, które występują lub są planowane na terenie gmin ościennych, i które dochodzą do granic administracyjnych naszego miasta – mówi Grzywacz.
Co z tego wyniknie zobaczymy w przyszłości. W tej chwili nie ma mowy o terminach realizacji i środkach na ten cel. Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB