2015-08-19 08:57:53 (ost. akt: 2015-08-19 09:00:25)
Na boiskach Ligi Okręgowej

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

Z naszych zespołów Wieczfnianka wywalczyła komplet punktów w wyjazdowym meczu z Koroną Ostrołęka, bramki zdobyli Rafał Borkowski i Kamil Walendziak. Beniaminek ze Szreńska przegrał na inaugurację w Kuczborku.

Korona Ostrołęka- Wieczfnianka 1:2

Podopieczni Jarosława Szmyta wywieźli z Ostrołęki komplet punktów. Pierwszą połowę zagrali dość asekuracyjnie żeby nie stracić bramki. Jednak gospodarze nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji. Zespół Wieczfnianki w tym okresie stworzył dwie groźne akcje przez Melchinkiewicza i Rutkowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej Korona w 70' wykorzystała błąd naszego bramkarza, zdobywając prowadzenie. Nasz zespół nie mając nic do stracenia w 85' po dośrodkowaniu Lemanka, Borkowski doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie po jednej z kontr dośrodkowanie Lemanka, zwycięskiego gola zdobył Walendziak.
Wieczfnianka: Bucholski- Palewski, Borkowski, Dąbrowski, Harzyński- Nadratowski, Lemanek, Dziubiński (80 Sarnowski), Kołakowski (73 Walendziak)- Melchinkiewicz, Rutkowski.

Boruta Kuczbork- UKS Żak Szreńsk 3:2

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały takiej dramaturgii na boisku. Przez 80 minut piłkarze Żaka Szreńsk grali w osłabieniu. W 10' w polu karnym był faulowany Deka przez bramkarza Żaka. Sędzia wskazał na jedenasty metr i pokazał czerwony kartonik Biegańskiemu. Boisko musiał opuścić Dawid Pisarkiewicz, w bramce zagrał Piotr Retkowski. Watkowski jedenastkę zamienił na bramkę. Mimo osłabienia podopieczni Marka Dobrowolskiego prowadzili otwartą grę. W końcówce pierwszej połowy stworzyli dwie groźne akcje pod bramką Boruty. W 41' indywidualna akcja Sawickiego prawą stroną, dograł do Szpindy, a ten do wychodzącego Czernika, który dopełnił tylko formalności pakując piłkę do bramki. W 44' mogli wyjść na prowadzenie, dośrodkowanie Pisarkiewicza, strzał Sawickiego minimalnie przeszedł nad poprzeczką. Druga połowa rozpoczęła się korzystnie dla Żaka, po akcji Kołakowskiego Sawicki wyprowadził zespół na prowadzenie. W 65' po strzale Watkowskiego z rzutu wolnego Boruta doprowadziła do wyrównania. W 81' ten sam zawodnik zdobył zwycięska bramkę.
Żak Szreńsk: Biegański (10' Retkowski)- Konopacki, Chojnacki, Racki, Agaciński (82' Piskorski)- D. Szpinda (80' Rybicki),Kołakowski, Czernik (87 Barański), R. Pisarkiewicz- D. Pisarkiewicz (10”), Sawicki.

Pozostałe wyniki:
Żbik- Wkra 0:1, Iskra- Sona 1:3, Wkra- Nadnarwianka 1:2, Makowianka- Płońsk 2:1, Tęcza Łyse- Tęcza Ojrzeń 3:0, Pełta- Troszyn 0:2.

Sparingi w niższych ligach
Zespół GKS Lipowiec rozegrał dwa spotkania kontrolne, podopieczni Bartosza Pszczółkowskiego pokonali w Dzierzgowie miejscową Tamkę. Dwie bramki zdobył Adam Juszczyk w tym jedną z rzutu karnego oraz Michał Stańczak. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Tomasz Grzybowski. W Szreńsku GKS Lipowiec przegrał z Żakiem, honorowego gola zdobył Marek Gerczak. Konopianka swoją formę sprawdziła w meczach z Pełtą Karniewo i Orzycem Chorzele. W pierwszym na wyjeździe przegrali w Karniewie, bramkę zdobył Daniel Lis. Na własnym boisku pokonali Orzyc Chorzele, dwie bramki zdobył Daniel Lis, po jednej Jakub Smaga, Damian Ankiewicz i Gevorg Gevorgyan.

Tamka Dzierzgowo- GKS Lipowiec 2:3
Żak Szreńsk- GKS Lipowiec 4:1
Pełta Karniewo- Konopianka 2:1
Konopianka- Orzyc Chorzele 5:3

Ruszają rozgrywki w klasie A

W następny weekend zainaugurują rozgrywki zespoły grające w klasie A. Z naszego rejonu rywalizować będzie GKS Strzegowo. Do nowego sezonu piłkarze ze Strzegowa trenują pod okiem Włodzimierza Kownackiego. W okresie przygotowawczym rozegrali kilka spotkań kontrolnych, zremisowali z Żurominem i Glinojeckiem, przegrali z Unieckiem i Konopianką. W ostatnim spotkaniu pokonali Iskrę Narzym. Dwie bramki zdobył Daniel Ziółkowski i jedną Mateusz Piotrowski z rzutu karnego. W meczu z Kryształem Glinojeck bramkę z rzutu karnego zdobył Mateusz Piotrowski. W następny weekend rozgrywki zainaugurują meczem wyjazdowym z Kurpikiem Kadzidło.

Kryształ Glinojeck- GKS Strzegowo 1:1
GKS Strzegowo- Iskra Narzym 3:1

Zawodnicy Mławianki w innych klubach
Z naszych zawodników najwyżej gra Maciej Rogalski. Po trzech latach w Olimpii Grudziądz w tym sezonie występuje w I ligowej Chojniczance Chojnice. W pierwszym występie w wyjazdowym pojedynku z Miedzią Legnica, w 43' wpisał się na listę strzelców. Pojedynek zakończył się remisem 2:2. W drugiej kolejce Chojniczanka przegrała na własnym boisku 1:2 z GKS Bełchatów, Maciej Rogalski na boisku przebywał 75'. Spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski z Arką Gdynia, Rogalski rozpoczął na ławce, ale w 55' pojawił się na boisku i został bohaterem swojej drużyny. W regulaminowym czasie był remis 1:1, dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i o wszystkim decydowały rzuty karne. Chojniczanka ostatecznie wygrała 3:2, a decydującą jedenastkę strzelił Rogalski. Pozostali nasi wychowankowie rywalizują w II lidze. Na inaugurację Dominik Lemanek wybiegł w podstawowym składzie Olimpii Zambrów. ROW Rybnik wygrywał od 55', zambrowianie zdołali jednak odrobić straty – celnym uderzeniem głową popisał się Lemanek. W 2 kolejce przed własną publicznością przegrali z GKS Tychy. Legionovia po przegranej w Wejherowie, w drugim meczu klub Sebastiana Milewskiego poległ w Rybniku. Wychowanek mławskiego klubu po raz drugi z rzędu wybiegł w podstawowej jedenastce. Od nowego sezonu w Zniczu Pruszków występuje Mateusz Stryjewski. W pierwszym meczu zremisował na wyjeździe z Radomiakiem. W 2 kolejce w Pruszkowie zremisowali z Siarką Tarnobrzeg, Mateusz przebywał na boisku przez 74 minuty. ZB