Cztery mławskie zespoły na prowadzeniu

2015-02-27 09:11:56 (ost. akt: 2015-02-27 09:14:19)
Zespół DeLuxe Mława

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Po drugiej rundzie w Międzypowiatowej Lidze Piłki Siatkowej w Iłowie na prowadzeniu są cztery mławskie zespoły. Organizatorem jest GOKiS oraz ZSZ w Iłowie. Zakończenie turnieju przewidziane jest 8 marca.

W przedostatni weekend doszło do spotkania na szczycie, po tie breaku Mławskie Kaziki pokonały OSP Lipowiec. W innym spotkaniu lider Kaziki Mława w dwóch setach wygrał z KS Kozłowo. Mimo porażki nadal wiceliderem jest OSP Lipowiec, w drugim spotkaniu pokonali w dwóch setach KS Kozłowo. Trzecie miejsce w ligowej tabeli zajmują Tytani z Mławy, którzy w dwóch setach wygrali z Iłowem, a następnie po tie breaku z Grunwaldzką Działdowo oraz w takim samym wymiarze przegrali z Gaz- Paw Działdowo. Czwarte miejsce zajmuje DeLuxe Mława.

O puchar Wójta w Szydłowie

W Gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy rywalizowało 6 zespołów. Pięć zwycięstw zanotował drugi zespół z Szydłówka, w ostatnim spotkaniu decydującym o pierwszej lokacie pokonali 2:1 Pawłowo. Bramki dla Szydłówka zdobył K. Głowacki i D. Nowodczyński, dla Pawłowa honorowego gola zdobył M. Dąbrowski. W pozostałych spotkaniach pokonali 4:1 Nosarzewo, 3:1 Szydłówek I, 5:2 Szydłowo i 5:0 Młodynin. Drugie miejsce wywalczył zespół z Młodynina. Po 7 bramek w turnieju zdobyli Kamil Głowacki i Szymon Butryn. Puchary najlepszym zespołom wręczył Wiesław Boczkowski, Wójt Gminy Szydłowo. Zawody poprowadził Mariusz Rapczyński.

Pozostałe wyniki turnieju:
Szydłowo- Szydłówek I 3:1, Młodynin- Pawłowo 2:1, Pawłowo- Szydłówek I 3:1, Pawłowo- Nosarzewo 1:0, Młodynin- Szydłowo 3:1, Nosarzewo- Szydłówek I 0:1, Szydłowo- Pawłowo 0:1, Szydłówek I- Młodynin 1:1, Młodynin- Nosarzewo 1:0, Nosarzewo- Szydłowo 2:3.

Siatkówka i tenis w Dzierzgowie

W Dzierzgowie po raz pierwszy rozegrano Gminny Turniej Piłki Siatkowej. Na Hali Sportowej w Dzierzgowie wystąpiły cztery zespoły: Dzierzgowo, Ruda, Rzęgnowo i Brzozowo. Najlepsi okazali się siatkarze z Dzierzgowa pokonując w decydującym spotkaniu Rudę 2:0. Trzecie miejsce zajęło Rzęgnowo.

Wyniki:
Brzozowo – Ruda 0:2, Rzęgnowo – Dzierzgowo 0:2, Brzozowo – Dzierzgowo 0:2, Ruda – Rzęgnowo 2:0, Brzozowo – Rzęgnowo 0:2, Ruda – Dzierzgowo 0:2.

Kolejność końcowa: 1. Dzierzgowo 2. Ruda 3. Rzęgnowo 4. Brzozowo.
W VI Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego do rywalizacji przystąpiło 21 zawodników. Najlepszym tenisistą, tak jak i przed rokiem okazał się Michał Zbysiński, który w finale pokonał Łukasza Wójtowicza 3:0. W tym roku oprócz kategorii Open zawodnicy rywalizowali w kategorii powyżej 40 lat. Triumfował Jerzy Krajewski, przed Jarosławem Kowalskim.

Kolejność końcowa:
Kat. Open: 1. Michał Zbysiński 2.Łukasz Wójtowicz 3. Jakub Czaplicki 4. Michał Kamiński 5-8. Mateusz Woźniak, Maciej Perdion, Marcin Wójtowicz, Dariusz Woźniak.
Kat. M-40: 1. Jerzy Krajewski 2. Jarosław Kowalski 3. Mariusz Nierobisz 4. Janusz Waleszczyński.