Zwycięstwo Mławianki, remis Korony

2014-09-29 16:54:45 (ost. akt: 2014-09-29 16:56:08)
Drugie zwycięstwo na boisku w Mławie

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Zespół Mławianki po zwycięstwie nad rezerwami Wisły Płock nadal utrzymuje piątą pozycję i traci do lidera pięć punktów. Dobre spotkanie rozegrała Korona Szydłowo, która na trudnym terenie w Ostrołęce wywalczyła remis.

Mławianka- Wisła II Płock 3:2

Piłkarze Mławianki odnieśli dopiero drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie przed własną publicznością. Mecz z „Młodą Wisłą” rozpoczął się dla podopiecznych Adama Fedoruka w najlepszy z możliwych sposobów. W 18' prostopadłe podanie z głębi pola na bramkę zamienił kapitan Mławianki, Łukasz Wróblewski. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Trzy minuty później dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Krystian Pomorski, który strzałem głową pokonał Mateusza Kubika. Nasz zespół szybko zareagował na stratę gola i już w 23' ponownie wyszedł na prowadzenie. Precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mariusz Kopecki. Gdy wydawało się, że biało-zieloni zejdą na przerwę z bramką przewagi, goście niespodziewanie doprowadzili do remisu. Po przerwie nasza drużyna długo nie potrafiła znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy Wisły. W 77' Michał Stryjewski wyłożył piłkę Kopeckiemu, a nasz najskuteczniejszy zawodnik skierował piłkę do pustej bramki. Następny mecz nasz zespół zagra przed własną publicznością w sobotę 4 października o godz. 15.00 z Mazovią Mińsk M.

Mławianka: Kubik – E. Brzozowski (15' Stryjewski), R. Brzozowski, R. Wróblewski, Drzewiecki, Chądzyński (66' Tomczak), Łukaszewski, Orzechowski, Ł. Wróblewski, Litun, Kopecki (81' Walczak).

Narew Ostrołęka- Korona Szydłowo 3:3
Po dobrym spotkaniu w Ostrołęce podopieczni Włodzimierza Gorczycy wywieźli jeden punkt. Przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się nawet o zwycięstwo. Już w 2' po dokładnym zagraniu Krzyśka Małeckiego, Paweł Podlewski zdobywa prowadzenie dla Korony. Dobra gra w środku pola nie przełożyła się na przebieg spotkania. Po błędach naszego bramkarza gospodarze strzelają nam dwie bramki. Po ostrej reprymendzie trenera w przerwie zespół Korony w drugiej połowie zagrał o wiele lepiej i skuteczniej. W 47' kontaktową bramkę zdobył Piotr Karpiński po dograniu Podlewskiego. W 60' Podlewski wychodzący na czystą pozycję został sfaulowany przez zawodnika gospodarzy. Za ten wyczyn obejrzał czerwony kartonik, osłabiając swój zespół. W 65' po strzale Podlewskiego słupek ratuje zespół gospodarzy. W 88' dokładne podanie Karpińskiego i Podlewski zdobywa wyrównującego gola. W doliczonym czasie gry Kacper Małecki znalazł się sam na sam z bramkarzem, zwlekał z oddaniem strzału i przegrał pojedynek.
Korona: Węgierski- Kowalski, Kłos, Wodzyński, Walasiński (60 Kieczmer)- Sowiński (82 Rudnicki), Karpiński, K. Głowacki (60 Kacper Małecki), Krzysiek Małecki- Podlewski, Bartnikowski.

Pozostałe wyniki 11 kolejki:
Mazovia- Nadnarwianka 2:1, Bug- Przasnysz 0:1, Ciechanów- Skra 3:1, Błękitni G.- Olimpia 2:0, Wkra- Błękitni R. 0:2, Ostrovia- Bzura 1:3, Huragan-Łomianki 0:0.

Wieczfnianka - Żbik Nasielsk 2:1(1:0)

Przez większość meczu przewagę mieli gospodarze, a udokumentowali ją bramką na 1:0 w wykonaniu Azata Galstyana w 10'. Po strzale Azata piłka przelobowała bramkarza po rykoszecie od jednego z obrońców. Bardzo dobrze zachował się w tej sytuacji Bartłomiej Chmielewski, który dokładnie dograł do Galstyana, mimo że był faulowany. W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana. W 48' Galstyan minimalnie chybił strzelając głową. W 58' natomiast poprzeczka uratowała Żbika przed utratą kolejnej bramki. Wieczfnianka podwyższyła na 2:0, w 65' Daniel Kołakowski powalczył do końca o piłkę w okolicach lewego narożnika boiska doskonale dośrodkował w pole karne, gdzie czekał już Piotr Kacperowski. Piłka po strzale głową rezerwowego Wieczfnianki za chwilę ugrzęzła w siatce. Goście w końcówce (88') strzelają kontaktową bramkę, zawodnik Żbika strzela w samo okienko.

Wieczfnianka: Bucholski - Rapczyński, Borzym, Borkowski, Kołakowski - Kędzierski (46' Kacperowski), M. Dąbrowski, Lemanek, B. Chmielewski - Galstyan, Dudziński.

Rozgrywki najmłodszych drużyn

Najmłodsze zespoły uczestniczące w mistrzostwach okręgu, rozgrywają mecze turniejowo.

W U- 8 uczestniczą 4 zespoły, pierwszy turniej rozegrany został w Ostrołęce. Podopieczni Huberta Lemanka przegrali wszystkie spotkania i zajmują ostatnie miejsce. Przegrali 1:3 z Rzekunianką (br. Franek Zgiep), 0:4 z MKS Przasnysz i 0:3 z gospodarzami.

U- 9 turniej rozgrywali w Mławie, w tej grupie biorą udział 4 zespoły. Podopieczni Adama Kawczyńskego pokonali 5:0 Orzeł Sypniewo (Welenc-4 i Białobrzeski), przegrali 0:1 z PAF Płońsk i 2:3 z MKS Ciechanów (Welenc- 2). Najlepiej zaprezentowali się piłkarze Mławianki z rocznika U- 10. Na turnieju w Raciążu rozgromili 12:0 Jutrzenkę Unieck (Ostrowski-3, Drozdowski-2, Bryks- 2, Szempliński-2, Król, Olczak, Nowakowski) i 9:1 Błękitnych Raciąż (Powązka-2, Nowakowski-2, Ostrowski, Drozdowski, Król, Falkowski, Bryks). Podopieczni Macieja Mostka po pierwszym turnieju zajmują I miejsce w grupie.