Poniedziałek, 27 maja 2024. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Koczował na polu, w szałasie z palet. Zimę spędzi w zakładzie karnym

2023-12-10 19:38:03 (ost. akt: 2023-12-10 19:43:28)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Mławscy dzielnicowi, na podstawie informacji przekazanej przez wolontariuszy grupy „Zalewski Patrol”, odnaleźli koczującego na obrzeżach Mławy, 56-letniego mężczyznę. Groziła mu śmierć z wychłodzenia. Przebywał w ustawionym na polu szałasie z palet i banerów reklamowych. Okazało się, że to poszukiwany nakazem doprowadzenia, mieszkaniec Mławy. Do wiosny zostanie w zakładzie karnym.

Mławscy dzielnicowi sprawdzają każdą informację od mieszkańców i wolontariuszy, o osobach bezdomnych, którym grozi śmierć z wychłodzenia. W tym tygodniu, dzielnicowi sprawdzali między innymi koczowisko, rozbite na polu, w pobliżu krajowej siódemki. W szałasie, ustawionym z palet i banerów reklamowych, odnaleźli torbę podróżną i inne przedmioty, świadczące o przebywaniu w tym miejscu osoby bezdomnej.

Interweniujący dzielnicowi odnaleźli na koczowisku 56-letniego mieszkańca Mławy. Okazało się, że to osoba poszukiwana nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. W szałasie na polu nie ukrywał się jednak przed wymiarem sprawiedliwości. Twierdził, że to jego pole i pilnuje swojej własności. Zatrzymany mężczyzna, najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Uratuj przed śmiercią z wychłodzenia
Mławscy policjanci apelują o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, przebywających w pustostanach, ogródkach działkowych, piwnicach. Takim osobom, pozbawionym bezpiecznego noclegu i ciepłego posiłku, grozi śmierć z wychłodzenia.
Pamiętajmy także, że zima to trudny czas dla osób starszych i samotnych, przebywających w swoim domu, ale bez ogrzewania i ciepłego posiłku. Apelujemy o przekazywanie informacji o takich osobach do dzielnicowego lub ośrodków pomocy społecznej.
Możesz skontaktować się z dzielnicowym, korzystając z bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda”.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB