Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Mławskie pielęgniarki wygrywają w ciechanowskim sądzie

2023-12-04 10:33:16 (ost. akt: 2023-12-04 10:37:07)
pielęgniarka

pielęgniarka

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

W dniu 01 grudnia 2023 r. (piątek) Sąd Rejonowy w Ciechanowie zasądził na rzecz trzynastu pielęgniarek pracujących w SP ZOZ w Mławie zaległe wynagrodzenie za wykonywanie pracy od lipca 2022 roku. Wyrok jest nieprawomocny.

Część dyrektorów szpitali na terenie kraju, nie uznało kwalifikacji pielęgniarek przy określaniu wysokości podwyżek. Sposób określenia wysokości wynagrodzeń w ustawie budził wątpliwości w całym kraju i stał się podstawą ogólnopolskich protestów pielęgniarek. W dniu 01 grudnia 2023 r. (piątek) Sąd Rejonowy w Ciechanowie zasądził na rzecz trzynastu pielęgniarek pracujących w SP ZOZ w Mławie zaległe wynagrodzenie za wykonywanie pracy od lipca 2022 roku.

Radca prawny Bartosz Machul, który reprezentuje część pielęgniarek zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Mławie powiedział po wydanym wyroku: „Bardzo cieszę się, że Sąd podzielił nasze zdanie w tej sprawie. Od początku przekonywaliśmy, że pracodawca w sposób nieprawidłowy obniżył wynagrodzenia pielęgniarek i zakwalifikował je do błędnych grup od lipca 2022 r.. Wydane wyroki potwierdzają, że od samego początku mieliśmy rację. Żałuję jedynie, że nasze argumenty wcześniej nie przekonały Dyrekcji, co pozwoliłoby uniknąć niepotrzebnych kosztów dla Szpitala w Mławie. Mam jednocześnie nadzieję, że nasz proces będzie przykładem dla innych pielęgniarek, które zastanawiają się czy ich roszczenia są słuszne.”.

Roszczenia pielęgniarek będą stanowić istotny problem dla szpitala, ponieważ idą one w setki tysięcy złotych, na które Dyrekcja Szpitala będzie musiała znaleźć pokrycie.

Zapadły w piątek wyrok jest nieprawomocny. Szpitalowi przysługiwać będzie apelacja do Sądu Okręgowego w Płocku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB