Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Kierowca ciężarowej scanii z naczepą używał tablic od innego pojazdu. Policja ostrzega – takie działanie to przestępstwo

2023-11-25 19:01:29 (ost. akt: 2023-11-25 18:07:30)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Podczas wspólnych działań policjantów z mławskiego wydziału ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy służby celno – skarbowej, zatrzymano do kontroli kierującego samochodem ciężarowym z naczepą. Jak się okazało, kierowca scanii, by uniknąć kłopotów przy załadunku towaru, użył tablicy rejestracyjnej z innej naczepy. Kłopotów nie udało mu się uniknąć - takie działanie to przestępstwo.

Zatrzymany na drodze krajowej nr 7 w Uniszkach Zawadzkich, kierowca scanii z naczepą, tłumaczył interweniującym policjantom oraz funkcjonariuszom służby celno- skarbowej, że naczepa z której przepiął rejestrację, uległa awarii. Nowej naczepy nie zarejestrował, a musiał jechać po towar. Niestety takie działanie zakończyło się dla niego poważnymi konsekwencjami.

36-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego usłyszał zarzut używania tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, czyli przestępstwa z art. 306 c §2 kodeksu karnego.
https://m.wm.pl/2023/11/orig/287-166385-1073640.jpg
Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Przepis wszedł w życie 1 października tego roku.

Art. 306c. § 1. Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiającej dopuszczenie tego pojazdu do ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, albo w celu użycia za autentyczną tablicę rejestracyjną pojazdu mechanicznego podrabia lub przerabia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB