Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Przypadkowy świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

2023-11-24 08:10:00 (ost. akt: 2023-11-23 23:45:02)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Podziel się:

Mławska policja coraz częściej odbiera zgłoszenia od przypadkowych osób, dzięki którym zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Na terenie Modły, przypadkowy świadek odebrał kluczyki pijanemu kierowcy i powiadomił policję. Nietrzeźwy, 57-letni kierowca volkswagena trafił do policyjnego aresztu.

Na ul. Szreńskiej, mławianin zauważył jadącego przed nim kierowcę volkswagena, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. Co chwila zjeżdżał na pobocze a potem na środek jezdni. W pewnym momencie skręcił w boczną drogę na terenie Modły i zatrzymał się. Świadek jechał za nim i gdy tylko podejrzany kierowca zatrzymał się, odebrał mu kluczyki i powiadomił patrol policji.

W trakcie interwencji 57-letni mieszkaniec pow. mławskiego wyszedł z pojazdu chwiejąc się na nogach, mówił z trudem, czuć było od niego silny zapach alkoholu. Nie poddał się badaniu alkotestem, był agresywny podczas pobierania od niego krwi do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Interweniujący patrol zatrzymał nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy w trzech kategoriach. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, trwają czynności. Postępowanie prowadzi mławska policja.

Społeczna reakcja w walce z nietrzeźwymi kierowcami ma ogromne znaczenie. Dzięki odpowiedzialności i odwadze mieszkańca Mławy, udało się zapobiec zagrożeniu. Nietrzeźwy kierowca z drogi trafił do policyjnego aresztu.

Jeśli widzisz kierowcę, którego zachowanie może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niezwłocznie powiadom policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Przekaż dokładną lokalizację oraz markę, kolor, i jeśli jest taka możliwość, numer rejestracyjny pojazdu którym porusza się podejrzany kierowca. Nie musisz interweniować sam, najważniejsze jest bowiem Twoje bezpieczeństwo

Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB