Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Polonezem uczcimy niepodległość!

2023-11-04 12:37:49 (ost. akt: 2023-11-04 13:30:52)

Autor zdjęcia: UM Mława

Podziel się:

W sobotę 11 listopada obchodzimy radosne wydarzenie – Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku chcemy uczcić je szczególnie, przy dźwiękach poloneza – tańca, który narodził się w naszym kraju.

Świętowanie 105. rocznicy odzyskania niepodległości, to doskonały moment, aby zaakcentować naszą radość ze wspólnoty. Listopad, jesienna szarość i chłodne dni nie zawsze sprzyjają spotkaniom w plenerze. W tym roku chcemy zachęcić mieszkańców do wspólnego tańca. Polonez, nazywany także „polska” lub „chodzony”, to taniec, który powstał w naszym kraju. Dzięki współpracy z zespołem Zawkrzanie zatańczymy go wspólnie w parku miejskim, na placu przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, tuż po głównych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Miejskie uroczystości rozpoczną się mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy o godzinie 10:00. Następnie władze Mławy, poczty sztandarowe, goście naszego miasta i mieszkańcy przemaszerują do zabytkowego parku miejskiego. Tam pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zaplanowane są główne obchody. Zainauguruje je wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, po którym nastąpią przemowy burmistrza Mławy oraz zaproszonych gości, a także składanie kwiatów przez delegacje. Udział w mławskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapowiedziała młodzież z naszego partnerskiego, niemieckiego miasta Viernheim, która w tym czasie będzie przebywać z wizytą u rówieśników – uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski zaprasza do udziału w wydarzeniu. Szkoły, organizacje i instytucje są proszone o wystawienie pocztów sztandarowych. Prosimy także mieszkańców oraz reprezentantów instytucji zlokalizowanych w Mławie o wywieszanie biało-czerwonych flag Polski, a także niebiesko-biało-niebieskich flag Mławy.

Miłośników aktywnego świętowania niepodległości zapraszamy na XXXII Bieg Niepodległości tradycyjnie organizowany 11 listopada przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Start na ul. Reymonta około 12:30. Bieg odbędzie się wokół parku.

Bieg Niepodległości odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Mława.

MG/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB