Poniedziałek, 27 maja 2024. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Nietrzeźwy kierowca uszkodził samochód na parkingu, został zatrzymany dzięki reakcji świadków

2023-10-22 14:07:41 (ost. akt: 2023-10-22 14:11:24)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

W sobotni wieczór, interweniujący patrol dzielnicowych zatrzymał nietrzeźwego, 38-letniego mławianina, który chwilę wcześniej spowodował kolizję drogową na osiedlowym parkingu, uszkadzając zaparkowane renault. Policję zawiadomili świadkowie, którzy próbowali zatrzymać nietrzeźwego. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów prewencji, kierujący volkswagenem mężczyzna, wjechał na osiedlowy parking pod prąd i usiłując zaparkować, uszkodził stojące w pobliżu renault. Sytuację zauważyło kilku świadków, którzy postanowili zareagować. Na ich widok zataczający się kierowca volkswagena pozostawił samochód i odszedł.

Został zatrzymany chwilę później, przez interweniujący patrol dzielnicowych. Okazało się, że 38-letni mławianin miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. W jego samochodzie, przy podłokietniku, policjanci odnaleźli otwartą puszkę piwa.

Zatrzymany kierowca został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

W trakcie weekendu, mławscy policjanci przeprowadzili ponad tysiąc kontroli stanu trzeźwości kierujących. Sytuacja na mławskim osiedlu potwierdza jak ważna jest reakcja świadków. Bez społecznej reakcji, skuteczna walka z nietrzeźwymi kierowcami nie jest możliwa. Jeśli widzisz nietrzeźwego kierowcę, poinformuj policję, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB