Poniedziałek, 27 maja 2024. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Kradli elementy kolei wąskotorowej. Jeden z nich posiadał narkotyki

2023-10-19 15:47:26 (ost. akt: 2023-10-19 13:52:38)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Mławscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców pow. mławskiego, podejrzanych o kradzież elementów torowiska zabytkowej kolei wąskotorowej w Nosarzewie Borowym. Ponadto jeden z zatrzymanych posiadał narkotyki. Skradzione elementy kolei wąskotorowej miały trafić na skup złomu. Obaj usłyszeli już zarzuty, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze ustalenia.

Do zdarzenia doszło w sobotę (14.10) wieczorem. Sprawcy zdemontowali elementy torowiska zabytkowej kolei wąskotorowej. O podejrzanej sytuacji powiadomił policję przypadkowy świadek.

Interweniujący patrol, natychmiast po zgłoszeniu zatrzymał jednego z podejrzanych, zajętego pakowaniem metalowych podkładek i śrub. Jego wspólnik uciekł, jednak nie na długo. Został zatrzymany przez inny patrol. Obaj mężczyźni to mieszkańcy pow. mławskiego w wieku 23 i 29 lat. W samochodzie, którym przyjechali na miejsce kradzieży, policjanci odnaleźli metalowe elementy torowiska, klucze i łomy oraz należące do 23-latka cztery porcje handlowe mefedronu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami jeden z zatrzymanych, zdemontowane fragmenty kolei wąskotorowej planowali sprzedać na skupie złomu.
https://m.wm.pl/2023/10/orig/287-162780-1057193.jpg
Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Za przestępstwo to grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymany 23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Trwają dalsze ustalenia, dotyczące wartości zabytkowej zdemontowanych elementów. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB