Poniedziałek, 27 maja 2024. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Zatrzymany nietrzeźwy kierowca skutera z sądowym zakazem

2023-10-19 09:09:29 (ost. akt: 2023-10-19 09:13:15)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Podziel się:

Na terenie gm. Wiśniewo patrol ruchu drogowego zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę skutera. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, w organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu. Jak się ponadto okazało, kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi.

Patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór na terenie gm. Wiśniewo, zauważył zachowującego się podejrzanie kierowcę skutera. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany do kontroli.

Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. W rozmowie z interweniującymi policjantami, oświadczył że jest trzeźwy. Zanim wsiadł na skuter wypił tylko piwo i wódkę. Ponadto okazało się, że mężczyzna stracił już prawo jazdy i ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Zgodnie art. 178 a §4 Kodeksu karnego, zatrzymanemu nietrzeźwemu kierowcy, niestosującemu się do sądowego zakazu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Policja apeluje o społeczną reakcję i przekazywanie informacji o nietrzeźwych za kierownicą. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB