Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Pijany spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Dwójka dzieci trafiła do szpitala

2023-10-13 08:25:11 (ost. akt: 2023-10-13 08:28:57)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku i ucieczki kierowcy z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło na drodze W 544, w pobliżu Pawłowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca nissana doprowadził do zderzenia z fiatem, którym podróżowała rodzina z dwójką dzieci. Kierowca nissana uciekł, nie udzielając poszkodowanym pomocy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący nissanem, jadąc w kierunku Mławy i wykonując manewr wyprzedzania na wzniesieniu drogi, doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku fiatem. Fiatem kierował 41-letni mieszkaniec Przasnysza. W samochodzie podróżowała jego żona oraz dwoje dzieci w wieku 3 i 8 lat. W wyniku zderzenia, samochód wypadł z drogi do rowu i dachował. Nissan także zjechał do rowu.

Kierowca nissana porzucił swój samochód i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Wewnątrz auta policjanci odnaleźli puszki z piwem.
Służby ratunkowe powiadomili przypadkowi świadkowie, którzy pomogli wydostać się mężczyźnie, kobiecie oraz dzieciom z wraku pojazdu. Dzieci zostały przewiezione wraz z rodzicami do szpitala w Ciechanowie. Dorośli nie odnieśli poważniejszych obrażeń, dzieci pozostały w szpitalu na obserwacji. Kierowca fiata był trzeźwy.

Bezpośrednio po wypadku policja rozpoczęła poszukiwania kierowcy nissana, który doprowadził do zdarzenia i uciekł, nie udzielając poszkodowanym pomocy. Szybko ustalono tożsamość podejrzanego, to 39-letni mieszkaniec Mławy. Mężczyzna sam zgłosił się do mławskiej komendy policji. W organizmie miał ponad 0,9 promila alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie, trwają dalsze czynności.
https://m.wm.pl/2023/10/orig/287-162013-1052651.jpg
Zgodnie ze znowelizowaną treścią art. 178 § 1. § Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173 § 1 lub 2, art. 174 lub art. 177 § 1 znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia lub spożywał alkohol lub zażywał środek odurzający po popełnieniu czynu określonego w art. 173 § 1 lub 2, art. 174 lub art. 177 § 1, a przed poddaniem go przez uprawniony organ badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka odurzającego, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.
Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB