Niedziela, 19 maja 2024. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Bezpieczna droga do szkoły z mławską policją

2023-09-14 10:23:37 (ost. akt: 2023-09-14 10:48:32)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Każdego dnia, mławscy policjanci spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami miasta i powiatu, podczas „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Dziś rano, policyjni profilaktycy oraz dzielnicowy st. sirż. Patryk Lisiecki odwiedzili uczniów kl. I i II Społecznej Szkoły Podstawowej „Wyspianum” w Mławie. Dzieci wzięły udział w happeningu „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”.

Podczas drogi do szkoły najważniejszą sprawą jest oczywiście bezpieczeństwo. O zasadzie ograniczonego zaufania, zachowania szczególnej ostrożności oraz przepisach dotyczących ruchu pieszych opowiedzieli dzieciom policyjni profilaktycy oraz dzielnicowy. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, ćwicząc bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych – oczywiście pod bacznym okiem i nadzorem policjantów. Uczniowie wzięli także udział w happeningu, przypominającym kierowcom, że w pobliżu jest szkoła, zatem w tym miejscu trzeba zachować szczególną ostrożność.

Dzieci widzą także i obserwują zachowanie dorosłych, kiedy Ci przechodzą z telefonem w ręku przez przejście dla pieszych, przebiegają przez ulicę, przechodzą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub ignorują czerwone światło. Opowiedziały policjantom o takich sytuacjach.
https://m.wm.pl/2023/09/orig/287-159484-1041268.jpg
Pozdrawiamy serdecznie uczniów z klas I i II SP „Wyspianum”, a rodzicom, dziadkom, opiekunom i starszemu rodzeństwu przypominamy o dawaniu dobrego przykładu i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Spotkania edukacyjno-profilaktyczne, połączone są z działaniami kontrolnymi w rejonach wszystkich placówek oświatowych na terenie całego pow. mławskiego. Dziś także, na terenie pow. mławskiego trwają lokalne działania kontrolne pn. „Bezpieczne przejście”.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB