Niedziela, 19 maja 2024. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Książka, skwer i zielono-białe wojcieszki. Miasto świętuje 100 lat Mławianki

2023-08-27 14:13:09 (ost. akt: 2023-08-27 11:18:21)
Na zdjęciu: pierwsza drużyna piłkarska w Mławie – rok 1923 (zbiory Janusza Grochowskiego)

Na zdjęciu: pierwsza drużyna piłkarska w Mławie – rok 1923 (zbiory Janusza Grochowskiego)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Podziel się:

Miasto Mława włącza się w obchody 100-lecia Miejskiego Klubu Sportowego Mławianka Mława. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka niespodzianek (nie tylko dla kibiców).

Sto lat na kartach książki
Niewątpliwie ogromną gratką dla wszystkich fanów mławskiego sportu i piłki nożnej będzie wydawana przez Urząd Miasta Mława książka „Stulecie Mławianki 1993-2023”. Autorem obszernej publikacji jest Janusz Grochowski, który dotarłszy do dostępnych materiałów źródłowych i archiwalnych fotografii, odtworzył losy mławskiego klubu i osób, które przez ostatni wiek działały na rzecz jego rozwoju. Zawodnicy, działacze, poszczególne sezony, najważniejsze mecze, największe sukcesy i nieuniknione porażki – książka jest kompletnym vademecum poświęconym Mławiance Mława.

Miejski skwer imienia Mławianki
Z kolei w sobotę 2 września, podczas oficjalnych obchodów 100-lecia Mławianki Mława, na skwerze przy stadionie miejskim odsłonimy pamiątkowy postument. Zainteresowanych wydarzeniem zapraszamy o godzinie 11:00. Z tabliczki na postumencie dowiemy się, jak na przestrzeni dekad zmieniały się nazwy klubu oraz jakie były jego największe osiągnięcia. „W ciągu stu lat funkcjonowania klub wychował tysiące młodych mławian, angażując się w działania mające na celu ich wszechstronny rozwój sportowy” – możemy przeczytać. Na postumencie znajdziemy także kod QR odsyłający użytkowników Internetu do artykułu na stronie www.mlawa.pl poświęconego obchodzącemu jubileusz 100-lecia klubowi.
Przypomnijmy, że w związku ze zbliżającym się jubileuszem, decyzję o nadaniu skwerowi imienia klubu, podjęli w listopadzie 2021 r. radni miejscy.

Jak świętować, to także na słodko!
Piekarnia Cukiernia Szczepkowscy właśnie wypuściła specjalną edycję mławskich ciasteczek. Lokalny wypiek certyfikowany przez Miasto Mława zyskał zielono-białą szatę i został opatrzony logo klubu MKS Mławianka Mława. – To nasz wkład w obchody 100-lecia najstarszego klubu sportowego w mieście. Podobnie jak wielu mieszkańców Mławy czujemy się związani z Mławianką i w ten sposób chcieliśmy uczcić jej setny jubileusz – informuje Grzegorz Szczepkowski, współwłaściciel piekarni. Wojcieszki futboLOVE są już dostępne w sprzedaży.


Mławianka zaprasza na obchody
Oficjalne obchody jubileuszowe zaplanowano na 2 i 3 września. Ich organizatorem jest klub z prezesem Januszem Czerwińskiem na czele. Miasto dofinansowało uroczystość, przekazując klubowi na ten cel 40 000 zł.

Program uroczystości:

Sobota (2 września)
10.00 – uroczysta msza św. w kościele parafii Świętej Rodziny (ul. Kopernika)
11.00 – odsłonięcie postumentu na skwerze MKS „Mławianka” Mława
12.00 – uroczystości na stadionie: wręczanie medali i odznaczeń, przemówienia, wystawa plenerowa
14.00 – mecze pokazowe z udziałem oldboyów, kibiców oraz obecnych zawodników klubu
15.30 – turniej akademii piłkarskiej pn. „100-lecie MKS Mławianka Mława”

Niedziela (3 września)
17.00 – mecz mistrzowski III ligi: MKS Mławianka Mława – Legia II Warszawa

KSM


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB