środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Od ponad pół wieku są razem na dobre i na złe

2023-08-03 09:15:18 (ost. akt: 2023-08-03 09:26:38)

Autor zdjęcia: UM Mława

Podziel się:

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie. Taką przysięgę złożyli ponad pół wieku temu i trwają w niej Jubilaci z Mławy.

„I przyrzekam, iż uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe…” - tak 50 lat temu składali sobie przysięgę. Trzeba przyznać, że są słowni, bo wytrwali i dotrzymali słów przysięgi. Za to należą się im ogromne gratulacje i szacunek. Bo trzeba naprawdę dużo miłości, zrozumienia, przyjaźni w związku aby przez tak wiele lat wytrwać. Swoim przykładem dają dowód na miłość i przyjaźń w związku. Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie.

Burmistrz Miasta Mława wręczył 1 sierpnia 2023 r. przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medale za długoletnie pożycie małżeńskie ośmiu parom. Poświadczające ich przyznanie legitymacje przekazała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mławie Marzena Lipińska. Złoci jubilaci gratulacje i życzenia dalszych lat w zdrowiu i szczęściu przyjmowali w Pałacu Ślubów.
https://m.wm.pl/2023/08/orig/dsc01038-1022487.jpg

W życiu bywało różnie, ale oni zawsze szli razem, nie poddając się trudnościom i razem dzieląc radości i smutki. Są szczęśliwi i wciąż aktywni, mimo że są już emerytami.
Znają smak trudów życia, poznali czasy bojaźni o siebie, bliskich i rodzinę. Pomimo tych trudnych doświadczeń, dokonali rzeczy niezwykłych. Tworzyli na nowo i z sukcesem rodzinne kręgi, wychowali kolejne pokolenia, zapewnili swoim dzieciom i wnukom poczucie sensu i pewności, a życie dostarczyło i dostarcza im wielu radości.

Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostali tego dnia udekorowani: Alicja i Janusz Frączkiewiczowie, Regina i Antoni Jankowscy, Maria i Zdzisław Jurkiewiczowie, Maria i Marek Leszczyńscy, Barbara i Tadeusz Lisowie, Wiesława i Henryk Lisowie, Barbara i Jan Pawłowscy, Maria i Jan Ziemlewiczowie.
https://m.wm.pl/2023/08/orig/dsc01034-1022486.jpg

– Te pięćdziesiąt lat to nie tylko chwile dobre, szczęśliwe, ale też na pewno chwile trudne. Mimo to sami zdecydowaliście, że jesteście razem. Największym dorobkiem, co potwierdza każda para, jest rodzina. Jeśli macie dzieci, wnuki, prawnuki, to jest to największy sukces – zwracał się do jubilatów i obecnych na uroczystości ich bliskich burmistrz Sławomir Kowalewski. – Drodzy państwo, gratuluję wam serdecznie tego jubileuszu. Życzę kolejnych, już bez medali. Z całego serca życzę, żeby te kolejne lata życia były w zdrowiu, razem, w szczęściu i wszelkiej pomyślności, w spokoju i pokoju – winszował świętującym parom. Zapytani później o receptę na tak długie i zgodne pożycie, złoci jubilaci podkreślili jeden ważny element: wyrozumiałość.

Urząd Miasta Mława przypomina, że osoby zamieszkałe na terenie miasta, które przeżyły przynajmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i są zainteresowane otrzymaniem medalu za długoletnie pożycie małżeńskie, mogą się zgłaszać do tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego (Pałac Ślubów w parku miejskim). Prosimy, aby zabrać ze sobą dowody osobiste, w celu sporządzenia wniosku do Prezydenta RP o przyznanie medalu. Jubilatów mogą również zgłaszać osoby z rodziny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB