środa, 19 czerwca 2024. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem

2023-07-04 06:38:09 (ost. akt: 2023-07-04 06:38:25)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Tuż przed weekendem, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego pirata drogowego z sądowym zakazem. 30-latek przekroczył prędkość na ul. Mazowieckiej w Strzegowie. To droga wojewódzka, objęta nadzorem z uwagi na natężenie ruchu oraz częste zgłoszenia użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zatrzymany kierowca seata, 30-letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 28 km/h. Jak się ponadto okazało, zatrzymany mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

W czasie wakacji policyjne patrole prowadzą wzmożone działania kontrolne na drogach całego powiatu mławskiego. Zagrożenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości można zgłaszać dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja nie służby natomiast do zgłaszania interwencji. Widząc agresywnego pirata drogowego lub podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, powinniśmy niezwłocznie przekazać informację, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112.

źródło: KPP Mława
red.
redakcja@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB