Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Nowoczesny radiowóz o nazwie Praetorian, od kilku dni testowany jest w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie

2023-06-22 08:27:51 (ost. akt: 2023-06-22 08:28:34)

Autor zdjęcia: kpp

Podziel się:

Zgłoszone przez policjantów opinie oraz uwagi posłużyły do udoskonalenia prototypu i wprowadzenia zmian. W testach pomagają także wybitni specjaliści w testowaniu wytrzymałości i funkcjonalności – dzieci.

Praetorian to prototypowy pojazd stworzony w ramach projektu badawczo-rozwojowego, przez konsorcjum trzech partnerów: Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Koordynator), Spółki Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (Partner Naukowy) i Domu Samochodowego GERMAZ (Partner Przemysłowy). Celem projektu było stworzenie pojazdu jak najlepiej dopasowanego do potrzeb policji, z wnikliwym uwzględnieniem opinii i oczekiwań funkcjonariuszy.

W praktyce pojazd wystawiany jest do codziennej służby. W mławskiej jednostce wykorzystują go funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego. Podczas codziennych zadań, policjanci sprawdzają działanie wprowadzonych udogodnień i nowych rozwiązań. Z założenia ma być to uniwersalny pojazd patrolowo- interwencyjny. Zawiera 30 autorskich rozwiązań w zakresie funkcjonalności pojazdu.

Radiowóz, testowany przez mławskich policjantów, wykorzystywany jest także do spotkań profilaktycznych z najmłodszymi mieszkańcami. Nie trzeba bowiem nikogo zapewniać, że najlepszymi specjalistami w testowaniu wytrzymałości i funkcjonalności sprzętów i urządzeń są …dzieci.

Dziś Praetoriana testowały dzieci, podczas Dnia Rodziny, zorganizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Mławie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy. Test wypadł pomyślnie. Praetorian przetrwał i ruszył do dalszej służby. Dziękujemy naszym wyjątkowym testerom.

źródło: KPP Mława
red.
redakcja@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB