Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Weekend na drogach powiatu mławskiego

2023-06-13 06:34:03 (ost. akt: 2023-06-13 06:34:30)

Autor zdjęcia: kpp

Podziel się:

Długi, czerwcowy weekend był doskonała okazją do wyjazdów na wypoczynek, pogoda dopisała. Z uwagi na zwiększony ruch na drogach, patrole prowadziły wzmożone działania prewencyjno – kontrolne. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo podczas weekendowych wyjazdów. Pomimo apeli o rozsądek i trzeźwość za kierownicą, nie zabrakło niestety kierowców, dla których bezpieczeństwo na drodze nie ma znaczenia.

W czwartkowy poranek (08.06), w Radzanowie, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego volkswagenem, którym okazał się 77-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego. Starszy mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu (0,55 mg/l). Na podłodze auta leżało wiele pustych butelek po piwie a na tylnym siedzeniu i w bagażniku auta kolejne, pełnie butelki piwa. W rozmowie z policjantami zatrzymany senior oświadczył, że zanim wsiadł za kierownicę pił oczywiście piwo. Jego samochód został odholowany na policyjny parking a zatrzymany, nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę rano, na terenie gminy Lipowiec Kościelny, policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali nietrzeźwego kierującego volkswagenem. 39-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Jak się okazało w trakcie interwencji, zatrzymany mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Został osadzony w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do sądowego zakazu, grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, po południu, również na terenie gminy Lipowiec Kościelny, patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego seatem, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Poza popełnionym wykroczeniem drogowym okazało się, że 40-letni mławianin ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowania prowadzi mławska komenda policji. Policjanci przypominają, jeśli widzisz kierującego, który może być pod wpływem alkoholu, zadzwoń na numer 112 i przekaż informację. Twoja reakcja ma ogromne znaczenie.

źródło: KPP Mława
red.
redakcja@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB