Czwartek, 18 kwietnia 2024. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Budowa drogi wojewódzkiej w powiecie mławskim

2023-06-12 09:18:03 (ost. akt: 2023-06-12 09:18:47)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: gov

Podziel się:

Wojewoda Mazowiecki zatwierdził projekt budowlany i wydał zezwolenie na budowę drogi wojewódzkiej klasy G – zachodniej obwodnicy Mławy na odcinku między ulicą Gdyńską a nowoprojektowaną drogą krajową S7. Inwestorem jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

- Podpisałem bardzo ważną decyzję dla mieszkańców województwa, a dokładnie dla mieszkańców miasta Mława. Dyrektor Wydziału Infrastruktury wraz z zespołem wypracowali świetną decyzję zezwalająca na inwestycję drogową, która była długo wyczekiwana przez mieszkańców Mławy i która stanowi pewnego rodzaju obwodnicę. Jest to droga wojewódzka, która łączy wylot z miasta, poprzez liczne wpięcia w inne drogi, aż do drogi S7, gdzie jest węzeł, który teraz kończy się w szczerym polu. Dzięki tej decyzji i pracy inwestora będzie można wpiąć się w drogę S7 i w zupełnie inny sposób, bardziej komfortowy przemieszczać się po terenie miasta, gminy, powiatu, a w konsekwencji całego województwa. Mam nadzieję, że podpisanie tej decyzji szybko zamieni się w intensywne prace budowlane. – powiedział Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński.

Inwestycja drogowa zlokalizowana jest na terenie gmin: miasto Mława, Lipowiec Kościelny, Wiśniewo w powiecie mławskim w województwie mazowieckim. W ramach zadania wybudowany zostanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej oraz przebudowana zostanie istniejąca droga. Zmodernizowana inwestycja będzie pełnić funkcję zachodniej obwodnicy miasta Mława i będzie stanowić nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 544.


Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB