Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Seniorka chciała zainwestować na giełdzie, oszustom udostępniła swoje dane

2023-05-16 17:37:38 (ost. akt: 2023-05-16 17:38:07)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Policja ostrzega przed oszustami, wykorzystującymi popularność stron internetowych, oferujących usługi maklerskie. Zapewniają o bezpiecznym i szybkim zysku. Namawiają do inwestowania oszczędności i zainstalowania oprogramowania do zdalnej obsługi komputera i telefonu. Potem kontakt się urywa. Ostatnio, swoje oszczędności straciła w ten sposób 73-letnia mieszkanka pow. mławskiego. Kobieta udostępniła oszustom swoje szczegółowe dane.

Wszystko zaczęło się od oferty firmy brokerskiej na stronie internetowej. Kobieta wysłała zapytanie o możliwość inwestycji. Skontaktował się z nią konsultant, który zaprezentował ofertę firmy i zachęcił seniorkę do dokonania wpłaty. Zapewniał o bezpiecznym i szybkim pomnożeniu zainwestowanej kwoty.

Po pewnym czasie kobieta przesłała kolejny przelew. Ponadto, za namową konsultanta zainstalowała na komputerze program do zdalnej obsługi urządzeń. Udostępniła także swoje dane.

Po wykonaniu przelewów, kontakt z konsultantami urwał się. Kobieta straciła ponad 2 tysiące zł. Powiadomiła policję. Oszustom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Mława
red.
redakcja@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB