Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Kontrole trzeźwości po majowym weekendzie

2023-05-06 07:36:57 (ost. akt: 2023-05-06 07:37:15)

Autor zdjęcia: WITD

Podziel się:

Trzeźwość prawie 2200 kierowców autobusów, samochodów ciężarowych oraz busów osobowych i dostawczych, skontrolowali inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z inspektorami Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Podczas porannych akcji udaremnili dalszą jazdę czterem pijanym kierowcom i jednemu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

W czwartek i piątek (4 i 5 maja) rano, na drogach tranzytowych w różnych częściach województwa mazowieckiego, przeprowadzono działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Inspektorzy Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wraz z inspektorami Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, przebadali alkomatami przesiewowymi 2194 kierowców autobusów, pojazdów ciężarowych oraz busów osobowych i dostawczych.

W czwartek, na odcinku krajowej „dziewiątki” w Radomiu zatrzymali pijanego kierowcę dostawczaka. Mężczyzna, który jechał z Lublina, miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W rozmowie z inspektorami powiedział, że za kilka dni miał podejść do egzaminu na prawo jazdy kategorii C. Tego samego dnia, na odcinku ekspresowej „ósemki” w okolicach Wyszkowa, patrol ITD zatrzymał również nietrzeźwego kierowcę polskiej ciężarówki - chłodni. Mężczyzna wydmuchał 1 promil alkoholu. 0,28 promila miał z kolei kierujący ciężarówką, który przewoził stal z Litwy do Polski. W piątek, na odcinku krajowej 63-ki w Siedlcach zatrzymano do kontroli trzeźwości m.in. kierowcę busa towarowego, który przewoził przesyłki kurierskie. Mężczyzna wydmuchał 0,56 promila alkoholu. Niewiele mniej, bo 0,53 promila alkoholu miał też kierowca polskiego zestawu ciężarowego. Został on zatrzymany do kontroli na odcinku krajowej „dziesiątki” w pobliżu Sierpca.

Czterej nietrzeźwi kierujący i jeden w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom miejscowych jednostek Policji z Radomia, Wyszkowa, Siedlec i Sierpca.

źródło: WITD
red.
redakcja@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB