Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Nietrzeźwy motocyklista próbował uciec przed policyjnym pościgiem

2023-04-29 09:04:14 (ost. akt: 2023-04-29 09:04:51)

Autor zdjęcia: KPP

Podziel się:

Wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności, grozi 36-letniemu, nietrzeźwemu motocykliście, który wczoraj wieczorem, w Bogurzynie, próbował uciec przed patrolem ruchu drogowego. Ucieczka zakończyła się dla niego osadzeniem w policyjnym areszcie. Trwają czynności mławskiej policji.

Patrol ruchu drogowego, nadzorujący ruch w Bogurzynie, zauważył podejrzanie zachowującego się motocyklistę, jadącego hondą. Policjanci wydali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Ten jednak, na widok interweniującego patrolu, przyspieszył, próbując uniknąć kontroli. Patrol ruchu drogowego ruszył za nim w pościg. W pewnym momencie, kierujący hondą wjechał na teren prywatnej posesji i zostawił motocykl za domem.


Tuż za nim był ścigający go patrol, policjanci natychmiast obezwładnili pirata drogowego. Jak się okazało, zatrzymany 36- latek, miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania, które stracił kilka lat temu. Motocykl, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu ani ubezpieczony. Nietrzeźwy motocyklista trafił do policyjnego aresztu a jego pojazd został odholowany. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Przed nami długi majowy weekend, czas odpoczynku, spotkań z rodziną i znajomymi, wyjazdów na wypoczynek. Pamiętajmy jednak, że czas wolny nie zwalnia z odpowiedzialności i rozsądku. Trzeźwość za kierownicą to absolutna podstawa. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, natychmiast powiadom policję, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja ma znaczenie.

źródło: KPP Mława
red.
redakcja@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB