Niedziela, 19 maja 2024. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Znamy zwycięzców Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym [zdjęcia]

2023-04-20 08:48:24 (ost. akt: 2023-04-20 10:03:36)
Dekoracja najlepszych drużyn Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dekoracja najlepszych drużyn Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

— Znamy najlepsze drużyny i zawodników Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas rywalizacji o miejsce na podium walczyli uczniowie z 10 szkół podstawowych powiatu mławskiego. Złote puchary w klasyfikacji grupowej odebrała drużyna z Radzanowa oraz team gospodarzy spotkania – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mławie. Tytuł najlepszego zawodnika wywalczyły Monika Kiełb i Zuzanna Karpińska — poinformowała komenda powiatowa policji w Mławie.

Do zmagań doszło w piątek 14 kwietnia. Organizatorem tegorocznego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Mławie oraz Komenda Powiatowa Policji w Mławie. Gospodarzem turnieju był Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie.

— Uczniowie szkół podstawowych, podzieleni na dwie kategorie wiekowe, mieli do rozwiązania dwa testy wiedzy z zakresu zasad i przepisów ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym, tj. pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Poprawne rozwiązanie testów wymagało szczegółowej wiedzy i przygotowania — zauważa asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Mławie.

W klasyfikacji drużynowej pierwszej grupy wiekowej, 1. miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie. Srebro odebrał team ze Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej, a trzecie miejsce na podium wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bogurzynie.

W klasyfikacji indywidualnej młodszej grupy wiekowej, tytuł najlepszego zawodnika turnieju wywalczyła Monika Kiełb ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie.

W drugiej grupie wiekowej, 1. miejsce zdobyła drużyna gospodarzy – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mławie. 2. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej została Zuzanna Karpińska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mławie.

— Zwycięskie drużyny oraz najlepsi zawodnicy odebrali nagrody rzeczowe z rąk Jolanty Bem, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Mławie oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mławie, podkom. Mariusza Nowocińskiego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom — dodaje asp. szt. Anna Pawłowska.

red, źródło: KPP Mława
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB