Piątek, 24 maja 2024. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

40-letni mławianin przekonał się, jak bardzo trzeba uważać kupując przez internet

2023-03-31 13:57:47 (ost. akt: 2023-03-31 14:09:38)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Pixabay

Podziel się:

MŁAWA\\\ — Oferty sprzedaży na portalach społecznościowych cieszą się dużym zainteresowaniem. Z zainteresowania tego korzystają także oszuści. Przekonał się o tym ostatnio 40-letni mieszkaniec Mławy — informuje policja.

— Na portalu oszuści wystawiają ofertę sprzedaży przedmiotów w bardzo atrakcyjnej cenie i czekają na kupującego, który z góry przeleje im całą kwotę - najlepiej poprzez szybkie płatności mobilne — przybliża model działania asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa mławskiej policji.

— Przekonał się o tym ostatnio 40-letni mieszkaniec Mławy. Na portalu społecznościowym zauważył bardzo atrakcyjną ofertę sprzedaży wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego. Skontaktował się ze sprzedającym. Ustalili formę zapłaty i dostawę. Kupujący zapłacił za towar i przesyłkę z góry, korzystając z szybkich płatności mobilnych. Po kilku dniach zorientował się, że przesyłka nigdy nie została nadana, a sprzedający zablokował go na swoim profilu i nie odbiera telefonów — relacjonuje oficer prasowa KPP Mława.

Jak uchronić się przed tego typu oszustami? — Warto posłuchać głosu rozsądku, który podpowiada, że atrakcyjna oferta może być zwykłym oszustwem. Płatność z góry także jest obarczona dużym ryzykiem. Realizując zakupy na portalu społecznościowym, warto sobie uświadomić, że liczymy przede wszystkim na uczciwość sprzedającego – to dość ryzykowne. Jeśli to tylko możliwe, warto realizować takie zakupy lokalnie, odbierając towar osobiście — tłumaczy asp. szt. Anna Pawłowska.

red, źródło: KPP Mława


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB