Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Padlewskiego z krajową "7". Dwie osoby trafiły do szpitala [zdjęcia]

2023-03-29 14:07:57 (ost. akt: 2023-03-29 14:39:01)
Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Padlewskiego w Mławie z krajową "siódemką"

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Padlewskiego w Mławie z krajową "siódemką"

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ranne zostały dwie pasażerki, mieszkanki Nidzicy. — Do wypadku doszło w sobotę 25 marca w południe, na skrzyżowaniu ul. Padlewskiego w Mławie z krajową "siódemką". Kierujący byli trzeźwi — mówi asp. szt. Anna Pawłowska z mławskiej policji.

— Jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów, kierująca lancią 69-letnia mieszkanka Nidzicy, wyjeżdżając z ul. Padlewskiego na drogę krajową nr 7, w kierunku Nidzicy, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem — relacjonuje rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Mławie.

— Kierowca volkswagena, 57-letni mieszkaniec pow. nidzickiego, jechał od strony Nidzicy. Doszło do zderzenia bocznego pojazdów. Uczestnicy wypadku wyszli z samochodów o własnych siłach. Ranne zostały dwie pasażerki lancii w wieku 68 i 74 lat, kobiety zostały przewiezione do szpitala w Mławie. Jeszcze tego samego dnia opuściły szpital. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji — dodaje asp. szt. Anna Pawłowska.

Policja apeluje o ostrożność. — Wśród głównych przyczyn wypadków, zaistniałych na terenie pow. mławskiego w 2022 roku, było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej należy upewnić się o bezpieczeństwie tego manewru. Brak uwagi i koncentracji, zła ocena sytuacji na drodze, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, brawura, mogą doprowadzić do groźnego w skutkach wypadku — zauważa oficer prasowa mławskiej policji.

red, źródło: KPP MławaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB