Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Mławska policja zatrzymała kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców

2023-03-06 08:28:07 (ost. akt: 2023-03-06 10:30:52)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Podziel się:

POWIAT\\\ Będący pod wpływem alkoholu 77-latek uderzył w koparko-ładowarkę. 35-latek jechał busem na samej feldze, tu także istnieje podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Natomiast 17-latek przewoził pasażerów mając ponad 1,5 promila. To kierujący zatrzymani ostatnio przez naszych funkcjonariuszy — mówi asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa policji w Mławie.

— We wtorek (28 lutego) interweniujące patrole mławskiej komendy policji zatrzymały trzech kierujących. Pierwszym zatrzymanym był 77-letni sprawca kolizji drogowej, który uderzył w koparko- ładowarkę. Drugi, 35-latek z pow. garwolińskiego, jechał busem w kierunku centrum miasta bez przedniej opony. Trzeci, 17-letni obywatel Ukrainy bez prawa jazdy przewoził po mieście znajomych, w tym 13-latkę — mówi oficer prasowa komendy powiatowej policji w Mławie.

— Rano policjanci odebrali zgłoszenie, dotyczące kolizji drogowej na terenie gminy Wiśniewo. Jak wynikało z ustaleń interweniujących policjantów, kierujący fordem 77-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc z zaszronioną, przednią szybą, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w zaparkowaną koparko- ładowarkę. Pracownicy wykonujący roboty drogowe widząc, że kierowca próbuje odjechać, odebrali mu kluczyki i wezwali policję. Senior słysząc, że wezwany został patrol, odszedł z miejsca zdarzenia. Interweniujący policjanci odnaleźli go w jednym z pobliskich domów. Senior miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Jego samochód został odholowany na policyjny parking. Trwają czynności, seniorowi grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności — podaje szczegóły asp. szt. Anna Pawłowska.

Tego samego dnia wieczorem na terenie Mławy patrol ruchu drogowego zauważył niecodzienną sytuację.
— Kierujący busem jechał w kierunku centrum miasta bez przedniej opony, na samej feldze, spod której sypały się iskry. Został natychmiast zatrzymany. Policjanci wyczuli od niego intensywny zapach alkoholu. Mężczyzna był agresywny i wulgarny. Okazało się, że 35-latek, mieszkaniec pow. garwolińskiego, ma dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami, jest także poszukiwany przez jednostkę policji w Warszawie. Zatrzymany nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Istniało także podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań na obecność alkoholu i innych środków odurzających. Został osadzony w policyjnym areszcie, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności — mówi oficer prasowa KPP Mława.

— Natomiast tuż przed północą patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego audi, który nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierującemu, powodując zagrożenie na drodze. Za kierownicą audi siedział 17-letni obywatel Ukrainy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. W samochodzie przewoził dwoje pasażerów, w tym 13-letnią dziewczynę. Zatrzymany 17-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a 13-latkę odebrała, wezwana do komendy, matka dziewczyny. Zgodnie z kodeksem karnym, 17-letni, nietrzeźwy kierowca odpowiada za przestępstwo jak osoba pełnoletnia. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji — dodaje rzeczniczka mławskiej policji.

red, źródło: KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB