Poniedziałek, 17 czerwca 2024. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Bez uprawnień albo z promilami. Policja zatrzymała kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców

2023-02-27 16:33:09 (ost. akt: 2023-02-27 16:43:31)

Autor zdjęcia: Policja

Podziel się:

— To być może pierwsze oznaki wiosny na drodze – policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwoje kierujących motorowerami. Kobieta miała sądowy zakaz kierowania pojazdami, a mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu — mówi asp. szt. Anna Pawłowska z mławskiej policji.

Do obu zatrzymań doszło w sobotę wieczorem. Na terenie gminy Stupsk patrol zatrzymał do kontroli drogowej kobietę, kierującą motorowerem, która jechała bez kasku ochronnego.
— W trakcie kontroli okazało się, że 41-letnia mieszkanka pow. mławskiego, ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za przestępstwo niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności — wyjaśnia asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Mławie.

Do kolejnego zatrzymania doszło na terenie gm. Dzierzgowo. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 19-letniego motorowerzystę.
Mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł na motorower pił alkohol, jechał do kolegów. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności — tłumaczy oficer prasowa mławskiej policji.

Dzień wcześniej patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór w Nowym Garkowie (gm. Szreńsk), w związku z eliminacją zagrożenia zgłoszonego przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymał kierującego samochodem dostawczym, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.
— Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, poza popełnionym wykroczeniem, ma jeszcze sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za przestępstwo to grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności — mówi asp. szt. Anna Pawłowska.

Postępowania w tych sprawach prowadzi mławska komenda policji.

— Przypominamy, że zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, takie jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie czy niewłaściwa infrastruktura drogowa, można zgłaszać dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa — dodaje rzeczniczka prasowa KPP Mława.

red, źródło: KPP Mława
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB