Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Koncert Noworoczny. Czy było warto czekać? Bezsprzecznie, po trzykroć, TAK! [zdjęcia]

2023-02-09 08:00:00 (ost. akt: 2023-02-09 08:23:30)

Autor zdjęcia: MDK Mława

Podziel się:

MŁAWA\\\ — Dawno nie mieliśmy tak dobrego poniedziałkowego poranka, a to za sprawą Koncertu Noworocznego, który odbył się w niedzielę [5 lutego — przyp. red] w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie. Te emocje zostały z nami do dziś — czytamy w informacji Miejskiego Domu Kultury w Mławie.


To właśnie w niedzielę odbył się długo wyczekiwany i zapowiadany już przez nas na łamach Nowego Kuriera Mławskiego, Koncert Noworoczny 2023. Oto relacja MDK Mława.

— Widzieliśmy zachwyt w oczach widzów i radość na twarzach artystów. Podczas tego niedzielnego wieczoru mogliśmy wspólnie, choć trochę później niż zazwyczaj w Mławie, rozpocząć nowy rok artystyczny. Na występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Mławie musieliśmy poczekać do lutego, ale czy było warto? Bezsprzecznie, po trzykroć, TAK!

Pierwsze wejście orkiestry, taniec marynarski, tanga, walce, charlestony, solowe występy wokalne, jak i te z udziałem chóru cieszyły oczy i serce. Słynny utwór „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu” zachęcił publiczność do wspólnego klaskania, ale wykonanie przez akordeonistę i skrzypka utworu „Gypsy Carnival” to był prawdziwy wirtuozerski majstersztyk, po którym rozległa się salwa braw.

Wydawało się, że nie może nas spotkać nic lepszego, ale na koniec zaprezentowali się wszyscy artyści – łącznie 111 osób i wykonali utwór „Jak białe orły” do słów Krzysztofa Roznera i muzyki Adama Hetmana. Finał był tak samo spektakularny jak początek i z pewnością zapamiętamy ten koncert na długo. Występ zakończył się owacją na stojąco.

>> W programie Koncertu Noworocznego pojawiły się pieśni poświęcone historii polskiego oręża - utwory powstałe zarówno w czasie wojny polsko-bolszewickiej, jak i II wojny światowej, ale również kompozycje zaliczane do największych przebojów muzyki rozrywkowej okresu przedwojennego. Melodie autorstwa Henryka Warsa i Jerzego Jurandota pozwoliły poczuć atmosferę małych kawiarni i niezwykle modnych w tym czasie scen kabaretowych, na których występowali m.in. Ludwik Sempoliński czy Hanka Ordonówna.

Gratką dla osób, które uwielbiają rozrywkowy repertuar były światowe przeboje znane m.in. z takich musicali, jak „My Fair Lady” czy „Grease”.
W wydarzeniu uczestniczyła m.in. posłanka Anna Ewa Cicholska. Koncert otworzył Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski. Na sali pojawił się również przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie, które było patronem wydarzenia.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Mława, Miejski Dom Kultury w Mławie

5 lutego o godz. 18.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie wystąpili:
SOLIŚCI: Agnieszka Bojarska, Monika Chodyna, Elżbieta Górnicka, Kinga Taront, Anna Potyrała – Listwon, Aleksandra Okrasa – Wachowska, Mariusz Borzyszkowski, Roman Kogut, Wiktor Szymonowicz, Andrzej Wiśniewski,

CHÓR, BALET I ORKIESTRA SYMFONICZNA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO
DYRYGENT: Tomasz Labuń
KONFERANSJER: Tomasz Szuran
REALIZATORZY:
KIEROWNICTWO MUZYCZNE – Grzegorz Mielimąka
KIEROWNICTWO BALETU – Iwona Runowska
KIEROWNICTWO CHÓRU – Paweł Szkop
KIEROWNICTWO TECHNICZNE – Krzysztof Stoiński

red, źródło: MDK Mława
Fot: MDK Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB