Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Bezpieczne ferie z "Komisarzem Mławiakiem" – w szkołach odbyły się spotkania z uczniami [zdjęcia]

2023-02-03 14:07:36 (ost. akt: 2023-02-03 14:30:41)
"Komisarz Mławiak" i mławskie policjantki na jednym ze spotkań z uczniami

"Komisarz Mławiak" i mławskie policjantki na jednym ze spotkań z uczniami

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Mławscy profilaktycy wraz z dzielnicowymi i „Komisarzem Mławiakiem”, przed zbliżającymi się feriami zimowymi, spotykają się z dziećmi i młodzieżą by rozmawiać o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny od zajęć szkolnych. Przypominają też m. in. o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.


Już niedługo, bo 13 lutego dla uczniów szkół z województwa mazowieckiego rozpoczną się ferie zimowe. Profilaktycy z mławskiej komendy policji wraz z dzielnicowymi obsługującymi teren miasta i gmin, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzają spotkania w szkołach.

— Podczas spotkań funkcjonariusze przypominają uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące wszystkich uczestników ruchu drogowego, wskazując przy tym jak ważne jest noszenie odblasków przez pieszych — tłumaczy asp. Aneta Prusik z komendy powiatowej policji w Mławie.

— Policjanci poruszają temat właściwego zachowania w miejscu, do którego dzieci udają się na wypoczynek np. w górach, a także bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu. Przypominają także wszystkim, by byli ostrożni przy zawieraniu nowych znajomości, szczególnie przez Internet oraz wyjaśniają jak należy się zachować, gdy dziecko zaczepia ktoś obcy. Wyjaśniają także jak bezpiecznie "surfować po sieci" oraz jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych — dodaje.

W każdym spotkaniu uczestniczył „Komisarz Mławiak” – maskotka mławskiej policji, która zyskała dużą sympatię wśród dzieci. W ostatnim czasie spotkania odbyły się m. in. w szkołach w Łomi, Turzy Małej, Zwadach, Lipowcu Kościelnym oraz SP nr 1 i 2 w Mławie.

— Pozdrawiamy wszystkie dzieciaki, które wzięły udział w spotkaniach profilaktycznych z „Komisarzem Mławiakiem” i życzymy bezpiecznych ferii zimowych. „Komisarz Mławiak” będzie uczestniczył w spotkaniach profilaktycznych w trakcie wypoczynku zimowego. 15 lutego będziemy na zajęciach w Miejskim Domu Kultury w Mławie — mówi asp. Aneta Prusik.

red, źródło: KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB