Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Koncert Noworoczny 2023 w Mławie — znamy szczegóły

2023-01-27 16:39:38 (ost. akt: 2023-01-27 16:58:44)
Zdjęcie z jednego z poprzednich Koncertów Noworocznych w Mławie

Zdjęcie z jednego z poprzednich Koncertów Noworocznych w Mławie

Autor zdjęcia: archiwum MDK w Mławie

Podziel się:

KULTURA\\\ — Z radością informujemy, że już w niedzielę 5 lutego br. w Mławie odbędzie się Koncert Noworoczny. Wydarzenie przyciąga sympatyków muzyki klasycznej i filmowej, ale w tym roku muzycznych smaczków będzie znaczenie więcej — informuje Miejski Dom Kultury w Mławie.

Oprócz znanych polskich i światowych standardów w repertuarze pojawią się również pieśni patriotyczne. Skąd ten wybór? Gwiazdą wieczoru w 2023 r. będzie bowiem Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego!

Uwaga — wstęp na koncert jest bezpłatny.

>> Ten jeden z największych zespołów w naszym kraju jest doskonale znany mieszkańcom Mławy. Artystów gościliśmy w naszym mieście już wielokrotnie. Zachwycili nas m.in. występami podczas uroczystości upamiętniających bitwę pod Mławą czy bitwę warszawską.

Podczas Koncertu Noworocznego 2023 zaprezentuje się chór, orkiestra symfoniczna i sekcja baletowa RZAWP. Na to widowisko muzyczno-taneczne powinien wybrać się każdy koneser. Jest to niepowtarzalna okazja, której mławianie nie mogą przegapić.

Głównym celem zespołu jest kultywowanie tradycji narodowościowych, dlatego w programie Koncertu Noworocznego pojawią się również pieśni poświęcone historii polskiego oręża. Usłyszymy utwory powstałe zarówno w czasie wojny polsko-bolszewickiej, jak i II wojny światowej, ale również kompozycje zaliczane do największych przebojów muzyki rozrywkowej okresu przedwojennego.

Melodie autorstwa Henryka Warsa i Jerzego Jurandota pozwolą poczuć atmosferę małych kawiarni i niezwykle modnych w tym czasie scen kabaretowych, na których występowali m.in. Ludwik Sempoliński czy Hanka Ordonówna. Gratką dla osób, które uwielbiają rozrywkowy repertuar, będą światowe przeboje znane m.in. z takich musicali, jak „Skrzypek na dachu”, „My Fair Lady” czy „Grease”. Na finał artyści przygotowali muzyczną niespodziankę – wystąpią w pełnym składzie i wykonają swój popisowy numer. Co to będzie za utwór? Przekonamy się wkrótce.

GDZIE I KIEDY:
Niedziela 5 lutego, godz. 18.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie

Wystąpią:

SOLIŚCI:
Agnieszka Bojarska, Monika Chodyna, Elżbieta Górnicka, Kinga Taront, Anna Potyrała – Listwon, Aleksandra Okrasa – Wachowska, Mariusz Borzyszkowski, Roman Kogut, Wiktor Szymonowicz, Andrzej Wiśniewski,

CHÓR, BALET I ORKIESTRA SYMFONICZNA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO

DYRYGENT:
Tomasz Labuń

KONFERANSJER:
Tomasz Szuran

REALIZATORZY:
KIEROWNICTWO MUZYCZNE – Grzegorz Mielimąka
KIEROWNICTWO BALETU – Iwona Runowska
KIEROWNICTWO CHÓRU – Paweł Szkop
KIEROWNICTWO TECHNICZNE – Krzysztof Stoiński

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Mława, Miejski Dom Kultury w Mławie

Patron wydarzenia: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ciechanowie

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu! WSTĘP WOLNY!

red, źródło: MDK w Mławie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB