Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Mławie [program, szczegóły]

2023-01-26 12:00:00 (ost. akt: 2023-01-26 14:26:55)
Mławski sztab z wizytą u Jurka Owsiaka

Mławski sztab z wizytą u Jurka Owsiaka

Autor zdjęcia: arch. sztabu #4287 w Mławie / UM Mława

Podziel się:

31. Finał WOŚP-u odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. — W naszym mieście zaplanowano wiele atrakcji. O 14.00 granie-pomaganie startuje w Mławskiej Hali Sportowej. Wcześniej zapraszamy na sportowe wydarzenia! — informuje portal internetowy urzędu miasta Mława oraz mławski sztab Orkiestry.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 31 lat udowodnia nam, że pomagać można na wszystkie sposoby! W tym roku gra, żeby wygrać z sepsą. Za pieniądze zebrane podczas 31. finału zostanie zakupiony sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii wywołujących tę chorobę.

Organizatorem wydarzenia w Mławie jest sztab #4287 na czele z Szymonem Zejerem, który powstał z inicjatywy burmistrza Mławy – Sławomira Kowalewskiego. Współorganizatorami są: Urząd Miasta Mława, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Dom Kultury.

Licytacje


Na Allegro już ruszyły licytacje przedmiotów przekazanych do mławskiego sztabu przez darczyńców. Wśród nich jest m.in. kamizelka boksera Fiodora Czerkaszyna z autografem, koszulka Mławianki Mława z podpisami piłkarzy, plastron Kamila Stocha z Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2022 z autografem czy ukraińskie znaczki pocztowe przedstawiające punkt zwrotny rosyjskiej inwazji na niepodległą Ukrainę przekazane na ręce szefa mławskiego sztabu Szymona Zejera przez ukraińskich żołnierzy.


29 stycznia. Co, gdzie, kiedy…


Maraton fitness
10.00-14.00 - Sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 6

Orkiestrową gimnastykę rozpoczniemy od rozgrzewki. Potem popracujemy nad mocnym brzuchem i pośladkami. Następnie zadbamy o zdrowy kręgosłup. 45 minut tabaty i na koniec łagodne rozciąganie. Wszystko to pod okiem profesjonalistów. Opłata za udział w maratonie wynosi min. 30 zł do puszki WOŚP.
Zapisy w recepcji siłowni MOSiR lub pod nr tel. 23 655 54 95.

Turniej piłki nożnej halowej
10.00-14.00 - Sala sportowa Zespołu Szkół nr 2

Przewidujemy udział 10 zespołów, które zostaną rozlosowane i podzielone na dwie grupy. Trzy najlepsze zostaną uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Zapraszamy drużyny do zapisu swojego udziału w turnieju pod nr telefonu: 602 179 874. Wpisowe wynosi min. 350 zł od drużyny do puszki WOŚP.

Morsowanie
11.00 - Krajewo

Rok temu mławskie morsy pokazały, że ich gorące serca roztopią każdy lód. Jesteśmy pewni, że tym razem będzie tak samo. Przed wejściem do wody – rozgrzewka, a potem sauna, gorąca grochówka, ognisko i licytacje. Opłata za udział w wydarzeniu wynosi min. 10 zł do puszki WOŚP.

Sztafeta pływacka
12.30-14.00 - Pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie

Uczestnicy sztafety nie płacą za wejście, wysokość zebranej kwoty zależy od ich siły. Każdy tor będzie objęty patronatem innego sponsora, który zobowiąże się zapłacić za przepłynięty dystans. Szybsi zawodnicy – większy dystans – więcej zebranych pieniędzy. A zwycięzcą jest każdy. Bo przecież liczy się każdy metr, każda złotówka.

17. Bieg „Policz się z cukrzycą”
12.00 — Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Uczestnicy pobiegną atestowaną 5-kilometrową trasą, którą w październiku pokonywali biegacze podczas Mławskiego Święta Biegania 2022. W biegu mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku. Bieg „Policz się z cukrzycą” od 17 lat towarzyszy finałowym wydarzeniom.

Gramy w kręgle
W granie włącza się również kręgielnia Planeta, która 29 stycznia organizuje turniej w kręgle. Wstęp płatny min. 20 zł do puszki WOŚP. Zaplanowano cztery wejścia co godzinę, pierwsze o 10.00, ostatnie o 13.00. Spośród grających zostaną wyróżnione trzy najlepsze osoby, które otrzymają pamiątkowe statuetki oraz karnety wstępu do Planety.

Mławski finał
14.00-20.00 - Mławska Hala Sportowa

W hali, w przerwach między występami utalentowanych mławian, będą prowadzone licytacje przedmiotów i voucherów oraz złotego serduszka WOŚP! Równocześnie będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku, honorowo oddać krew, zrobić zakupy w sztabowym sklepie i pamiątkowe zdjęcie oraz skosztować przysmaków od Kół Gospodyń Wiejskich.

red, źródło: mlawa.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB