Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Ruszyła kampania burmistrza Mławy „Czy wiesz, jak segregować?”

2023-01-21 09:31:00 (ost. akt: 2023-01-21 09:55:22)
Bawełniane torby na zakupy mają kolory odpowiadające frakcjom odpadów: żółty (plastik i metal), zielony (szkło), niebieski (papier), brązowy (odpady bio), a także czarny (odpady zmieszane) i czerwony (elektrośmieci)

Bawełniane torby na zakupy mają kolory odpowiadające frakcjom odpadów: żółty (plastik i metal), zielony (szkło), niebieski (papier), brązowy (odpady bio), a także czarny (odpady zmieszane) i czerwony (elektrośmieci)

Autor zdjęcia: mlawa.pl

Podziel się:

Mimo, że wysokość opłat za odbiór śmieci nie zmieniła się, wraz z początkiem roku musimy wypełnić ustawowy obowiązek i ponownie złożyć w ratuszu Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dla pierwszych 3000 osób, które przyjdą z dokumentem do ratusza mamy niespodzianki – torby ekologiczne — informuje urząd miasta Mława.

Edytowalny formularz nowej deklaracji jest dostępny na stronie internetowej miasta – można go pobrać, wypełnić i przynieść do ratusza. Można także odwiedzić Urząd Miasta Mława i z kancelarii wziąć papierowy formularz lub skorzystać z pomocy pracowników ratusza i w pokoju nr 17, na miejscu, wypełnić dokument.

Osoby, które wykażą się refleksem i zrobią to jak najszybciej otrzymają torbę bawełnianą na zakupy.

— Opracowaliśmy torby w sześciu wzorach. Są w kolorach odpowiadających frakcjom odpadów: żółtym (plastik i metal), zielonym (szkło), niebieskim (papier), brązowym (odpady bio), a także w kolorze czarnym (odpady zmieszane) i czerwonym (elektrośmieci). Każda z nich jest opatrzona informacją, która może wzbogacić naszą wiedzę na temat segregacji odpadów — czytamy na portalu mlawa.pl.

— Mieszkańcy najchętniej wybierają torby w ciemnych kolorach, czarnym i brązowym. Być może jest to związane z deszczową aurą i tym, że ciemne torby są mniej brudzące — wnioskuje Piotr Sulewski, koordynujący obsługę interesantów.

— Póki co, dysponujemy jeszcze pełną paletą toreb i zachęcamy do wzięcia udziału w nowej kampanii Burmistrza Miasta Mława. Dotychczas do urzędu wpłynęło 1150 nowych deklaracji, czyli ponad jedna-trzecia wszystkich spodziewanych. Przypominamy, że termin składania dokumentów upływa 10 lutego 2023 roku — informował UMM 20 stycznia.

red / UMM Magdalena Grzywacz/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB