środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Ukradła całą emeryturę! Policja szuka kobiety, która okradła seniorkę

2023-01-20 08:36:26 (ost. akt: 2023-01-20 08:59:00)

Autor zdjęcia: pixabay

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia na terenie Radzanowa, do którego doszło w środę (18 stycznia). — Do mieszkającej samotnie seniorki weszła kobieta w wieku około 55 lat, która podczas rozmowy ukradła pieniądze z leżącego na kuchennym stole portfela — mówi asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa KPP Mława.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w środę przed południem do mieszkania 73-letniej seniorki weszła kobieta w wieku około 55 lat.
— Oświadczyła, że jest zainteresowana wynajęciem znajdującego się naprzeciwko mieszkania, poprosiła o kontakt do właściciela. Zajęła seniorkę rozmową, w trakcie której ukradła pieniądze z leżącego w kuchni portfela. Była to miesięczna emerytura seniorki. Po chwili wyszła z mieszkania i wsiadła do zaparkowanego w pobliżu srebrnego opla. To kobieta w wieku około 55-60 lat, o ciemnej karnacji, niskiego wzrostu — relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Mławie.

— Apelujemy do osób, których informacje mogą się przyczynić do ustalenia tożsamości złodziejki, o pilny kontakt z mławską jednostką policji, tel. 47 703 62 00 lub posterunkiem policji w Szreńsku, tel. 47 703 63 80 — dodaje asp. szt. Pawłowska.

Policja ostrzega, by nie wpuszczać do mieszkania nikogo obcego. Złodzieje wykorzystają każdą okazję, podając się za akwizytorów, pracowników administracji budynku, wodociągów, pogotowia energetycznego, oferując towary na sprzedaż, usługi, ubezpieczenia czy jak w tym przypadku – udając zainteresowanie wynajęciem mieszkania.

— Cel pozostaje jeden – wejść do mieszkania, zająć właściciela rozmową i wykorzystując jego chwilową nieuwagę, dokonać kradzieży. Aby uniknąć kłopotów należy zastosować dwie proste zasady – zawsze zamykać drzwi wejściowe na klucz i nie wpuszczać do mieszkania obcych osób – szczególnie gdy jesteśmy sami. Ważna jest także sąsiedzka pomoc i reakcja. Informacje o podejrzanie zachowujących się, obcych osobach należy przekazać dzielnicowemu lub zadzwonić na numer alarmowy 112 — tłumaczy rzeczniczka prasowa KPP Mława.

red
źródło: KPP Mława


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB