Piątek, 24 maja 2024. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Dziewięć zarzutów dla mężczyzny podejrzanego o kradzież torebki i posłużenie się kartą bankomatową

2023-01-19 13:46:11 (ost. akt: 2023-01-19 13:58:25)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

W środę (18 stycznia) mławscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież damskiej torebki i posłużenie się skradzioną kartą bankomatową. — Sprawcę zarejestrowały kamery w jednym ze sklepów, gdy skradzioną kartą płacił za alkohol i papierosy. Zatrzymany usłyszał w sumie dziewięć zarzutów — mówi asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowa KPP Mława.

Dzielnicowi podczas prowadzonych czynności ustalili tożsamość i zatrzymali 36-letniego mławianina podejrzanego o kradzież torebki damskiej z niezamkniętego mieszkania.

— Do kradzieży doszło na początku stycznia. W torebce był portfel z pieniędzmi, kosmetyki oraz karta bankomatowa. Sprawca kilkukrotnie posłużył się skradzioną kartą. W jednym ze sklepów na terenie Mławy zarejestrowała go kamera, gdy płacił kartą okradzionej kobiety za alkohol i papierosy — relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska.

— Podczas zatrzymania, w rozmowie z policjantami przyznał, że używał karty, póki nie została zablokowana a pozostałe rzeczy sprzedał. W środę 18 stycznia zatrzymany 36-letni mławianin usłyszał w sumie dziewięć zarzutów, w tym kradzieży mienia, kradzieży karty oraz posłużenia się kartą bankomatową. Trwają dalsze czynności, które prowadzi mławska komenda policji. Zgodnie z kodeksem karnym, za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za włamanie na konto bankowe nawet do 10 lat pozbawienia wolności — dodaje rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Mławie.

red
źródło: KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB