Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Wypadek na przejściu na ul. Sienkiewicza, 16-letnia piesza została ranna

2023-01-18 14:35:38 (ost. akt: 2023-01-18 15:28:08)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wczorajszego (wtorek 17 stycznia) wypadku na przejściu dla pieszych, w pobliżu kortów, na ul. Sienkiewicza w Mławie. Doszło tam do potrącenia 16-letniej pieszej przez kierującego nissanem. To już drugie w ciągu ostatnich dni zdarzenie z udziałem pieszego. Policja apeluje — zarówno do kierujących, jak i do pieszych — o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku, kierujący nissanem 42-letni obywatel Bangladeszu, potrącił przechodzącą przez przejście 16-letnią mieszkankę pow. mławskiego. Ranna piesza została przewieziona do szpitala w Ciechanowie. Kierowca nie był pod wpływem alkoholu. Wstępny test na obecność narkotyków w organizmie okazał się pozytywny. Od kierującego pobrano krew do badania laboratoryjnego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a jego samochód odholowany. Trwają szczegółowe ustalenia, postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

To już drugie, w ciągu ostatnich dni, zdarzenie z udziałem pieszego. Do obu doszło w Mławie, podczas zapadającego zmierzchu. Policja apeluje — zarówno do kierujących, jak i do pieszych — o zachowanie szczególnej ostrożności. Wzmożony ruch, ograniczona widoczność, nieużywanie przez pieszych elementów odblaskowych i wchodzenie na przejście bez upewnienia się, czy jest to bezpieczne - to sytuacja, która może zakończyć się wypadkiem.

Kierowcy także powinni zachować szczególną ostrożność i bacznie obserwować okolice przejścia dla pieszych. Trzeźwość, rozsądek i wyobraźnia za kierownicą to absolutna podstawa.

źródło: KPP Mława (asp. szt. Anna Pawłowska)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB