Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Potrącenie pieszej na Al. Piłsudskiego. Policja apeluje o ostrożność

2023-01-17 08:00:00 (ost. akt: 2023-01-17 08:28:05)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

MŁAWA\\\ We wtorek 10 stycznia podczas zapadającego zmroku, na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania Al. Piłsudskiego z ul. Z. Morawskiej, doszło do potrącenia kobiety. Kierująca audi, wyjeżdżając z ul. Szpitalnej, nie zauważyła pieszej. Rannej udzielona została pomoc medyczna.

Policja apeluje o zachowanie maksymalnej ostrożności – widoczność o tej porze dnia jest ograniczona. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku.

>>> Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, kierująca audi 29-letnia mławianka, jadąc ul. Szpitalną w kierunku centrum, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącej przez pasy 21-letniej kobiecie.

Rannej pieszej udzielona została pomoc medyczna. W rozmowie z policjantami kierująca audi tłumaczyła, że nie zauważyła schodzącej już z przejścia, ubranej na szaro pieszej. Całe zdarzenie zakończyło się mandatem karnym dla kierującej audi.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Zmierzch to trudna pora dla kierowców. Wystarczy chwila nieuwagi, nieodpowiednio przygotowane do jazdy szyby auta, opady deszczu, by doszło do niebezpiecznej sytuacji. Ubrany na ciemno pieszy jest praktycznie niewidoczny na przejściu – a wystarczyłby niewielki element odblaskowy na odzieży, by poprawić swoje bezpieczeństwo. Warto zatem o tym pamiętać. Warto także upewnić się, czy przejście przez pasy jest w danym momencie bezpieczne. Nawet jeśli mamy pierwszeństwo, powinniśmy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, mławscy policjanci zapowiadają wzmożone działania kontrolne. Będą sprawdzać zachowanie kierowców względem pieszych oraz zachowanie pieszych na drodze. Przypominać będą także o korzystaniu z elementów odblaskowych – po zmierzchu, poza terenem zabudowanym, są one konieczne. Przydają się jednak każdemu pieszemu.

źródło: KPP Mława, asp. szt. Anna Pawłowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB