Niedziela, 25 lutego 2024. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

W mławskim urzędzie miasta kasy tymczasowo nieczynne

2022-12-30 09:28:55 (ost. akt: 2022-12-30 09:37:27)
Kasy w UMM będą zamknięte prawdopodobnie do 10 lutego 2023

Kasy w UMM będą zamknięte prawdopodobnie do 10 lutego 2023

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Ze względu na prace związane ze zmianą systemu do obsługi podatków i opłat oraz konieczność dokonania migracji danych, od 2 stycznia 2023 r. prawdopodobnie do 10 lutego 2023 r. kasy Urzędu Miasta Mława będą nieczynne. W piątek 30 grudnia 2022 r. kasy będą czynne do godz. 14:30. Urząd Miasta Mława zachęca do korzystania z bankowości elektronicznej i przeprasza za ewentualne niedogodności.

Urząd Miasta Mława przypomina, że opłaty z tytułu podatków można uiszczać przelewem na konto. Jeśli ktoś nie posiada własnego konta bankowego, to zgodnie z Ordynacją podatkową, zapłaty podatku za niego ze swojego konta może dokonać członek jego najbliższej rodziny, tj. małżonka lub małżonek podatnika, jego zstępny (dziecko), wstępny (rodzic), pasierb, rodzeństwo, ojczym czy macocha.

Ten podatek może ze swojego konta bankowego opłacić także ktoś inny, czyli blisko niespokrewniona z nami osoba (np. sąsiad). Należy jednak pamiętać o tym, aby w tym przypadku kwota podatku nie przekroczyła 1000 zł.

Indywidualne numery kont są podane w decyzjach, które dostarczono do wszystkich podatników. Każdy z właścicieli nieruchomości ma także indywidualny nr konta wpłat za odbiór odpadów.

Osoby, które chcą przypomnieć sobie ten numer lub kwotę opłaty lub podatku, mogą się kontaktować telefonicznie z pracownikami Wydziału Finansów (nr telefonu można sprawdzić na stronie bip.mlawa.pl ).

Aby uzyskać informację, urzędnikowi trzeba będzie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL.
Z kolei osoby nieposiadające jeszcze indywidualnego rachunku bankowego mogą się zgłosić w celu jego uzyskania do pokoju nr 1 mławskiego ratusza.

Opłaty skarbowej za wydanie np. zaświadczenia o zameldowaniu lub odpisu aktu stanu cywilnego, można dokonać przelewem na konto bankowe Urzędu Miasta Mława o numerze: 70 1090 2604 0000 0001 3379 7826.

Kopię potwierdzenia wpłaty należy dołączyć do składanego wniosku. Informacje na temat dokumentów potrzebnych do uzyskania zaświadczeń Urząd Miasta Mława publikuje w Poradniku Interesanta na stronie bip.mlawa.pl.

Tam także można pobrać formularze wniosków o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego i o wydanie dowodu osobistego. Te oraz inne druki w wersji papierowej są dostępne w siedzibie Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego w parku.

Osoby preferujące gotówkę mogą dokonywać wpłat z tytułu opłat i podatków w Banku Santander przy ul. Lelewela 1 w Mławie, gdzie nie jest pobierana prowizja.
KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB