Niedziela, 19 maja 2024. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Od 2 stycznia 2023 r. zmiany w budynku przy ul. 3 Maja 5 w Mławie

2022-12-28 11:42:13 (ost. akt: 2022-12-29 10:11:13)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

W związku z planowanym remontem budynku przy ul. 3 Maja 5 w Mławie, od 2 stycznia 2023 r. mieszczące się w nim siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej będą tymczasowo niedostępne dla odwiedzających. Pracownicy obu placówek będą w tym czasie wykonywali swoje obowiązki.

W bibliotece są obecnie rozpisywane plany pracy na czas remontu. Pracownicy będą pracować w terenie – m.in. prowadząc zajęcia w szkołach i przedszkolach (w tym np. teatrzyki, głośne czytanie) – oraz wykonywać wewnętrzne prace administracyjne, m.in. związane z opracowywaniem i katalogowaniem zbiorów.
W tym czasie czytelnicy mogą korzystać z księgozbioru filii nr 1 przy ul. Granicznej 39.

Muzeum planuje zajmować się w tym czasie m.in. digitalizacją eksponatów (jest ich ponad 17.000) w programie MONA; realizacją projektów, na które dostało dofinansowania – „Powstanie Styczniowe na ziemi mławskiej” (dofinansowanie z Biura Programu Niepodległa) i „Mały festiwal Tekla Bądarzewska – pianistka z Mławy” (stuprocentowe dofinansowanie z Fundacji Orlen); prowadzeniem warsztatów i lekcji muzealnych w szkołach; uczestnictwem w życiu kulturalnym miasta (w tym przygotowywaniem warsztatów i stoisk na imprezy stałe); przygotowywaniem publikacji poświęconej linii obrony na pozycji mławskiej.
KN / KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB