Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Ukradziono jej telefon, gdy stała w kolejce do kasy

2022-12-07 14:09:52 (ost. akt: 2022-12-07 14:12:26)

Autor zdjęcia: archiwum KPP w Braniewie

Podziel się:

Okres przedświąteczny to pracowity czas dla złodziei i kieszonkowców. Przestępcy chętnie wykorzystają nadarzającą się okazję w zatłoczonych marketach. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu mławskiego, której skradziono telefon komórkowy, gdy stała w kolejce do kasy.

Do zdarzenia doszło tuż przed Mikołajkami. 22-letnia kobieta robiła wieczorem zakupy w jednym z mławskich marketów. W sklepie panował duży ruch, do kas ustawiły się kolejki.

Kobieta schowała do zewnętrznej kieszeni kurtki telefon komórkowy, nieco wystawał. Gdy sięgała po niego stojąc w kolejce, okazało się, że telefonu już nie ma. W tym czasie przechodziło obok niej wiele osób. Następnego dnia powiadomiła Policję o kradzieży.

Zatłoczone markety to idealna okazja dla złodzieja. Długie kolejki, przeciskający się klienci, jakieś zamieszanie. Warto zdać sobie sprawę, że w grupie tych osób są kieszonkowcy i nas obserwują.

Patrzą, gdzie odkładamy portfel, telefon komórkowy czy kluczyki od samochodu, oceniają na ile jesteśmy uważni, co nas rozprasza. Sprawdzają, czy zdamy test na ofiarę przypadkowo nas dotykając, potrącając.

Nie licz na to, że złapiesz kieszonkowca za rękę lub znajdziesz podejrzanie wyglądającą osobę w tłumie. Kieszonkowcem może być nastolatek ze słuchawkami w uszach, starsza pani z reklamówką, pan w garniturze.

Kieszonkowcy nie działają sami. Bądź ostrożny, uważny, rozglądaj się – w ten sposób nie zdasz testu na ofiarę kradzieży.
Asp.szt. Anna Pawłowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB