Niedziela, 25 lutego 2024. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Pół wieku razem!

2022-12-07 08:35:43 (ost. akt: 2022-12-07 08:39:24)
Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, Marianna i Jan Ciesielscy, Marianna i Edward Załęscy, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marzena Lipińska

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, Marianna i Jan Ciesielscy, Marianna i Edward Załęscy, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marzena Lipińska

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Państwo Marianna i Jan Ciesielscy oraz Marianna i Edward Załęscy są razem już od pół wieku! Przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył im 6 grudnia 2022 r. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski. Poświadczające ich przyznanie legitymacje przekazała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mławie Marzena Lipińska.

Podczas kameralnej uroczystości, która odbyła się w gabinecie burmistrza Mławy Sławomir Kowalewski tradycyjnie już pytał odznaczone pary o recepty na tak długie i udane pożycie. Odpowiedzi były zgodne: najważniejsza jest miłość.

– Różnie nieraz bywało, ale jak jest miłość, to zawsze się wybaczy – mówiła Marianna Załęska. – Czasem można się pokłócić, ale następnego dnia zawsze już normalnie rozmawiamy – dodała Marianna Ciesielska.

Obie pary podkreślały też wielką wagę wzajemnego wsparcia udzielanego sobie tak w zdrowiu, jak i w chorobie.

Odznaczeni małżonkowie otrzymali piękne bukiety kwiatów oraz zestawy upominków. Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii.

Przypominamy, że osoby zamieszkałe na terenie Mławy, które przeżyły przynajmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i są zainteresowane otrzymaniem medalu za długoletnie pożycie małżeńskie, mogą się zgłaszać do tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego (Pałac Ślubów w parku miejskim).

Urząd prosi, aby zabrać ze sobą dowody osobiste, w celu sporządzenia wniosku do Prezydenta RP o przyznanie medalu. Jubilatów mogą również zgłaszać osoby z rodziny.
KN / KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB