Piątek, 24 maja 2024. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Kierowcy mieli po 3 promile alkoholu w organizmie

2022-11-14 12:00:39 (ost. akt: 2022-11-14 12:03:25)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Podziel się:

Podczas długiego weekendu, mławscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Pomimo apeli o rozsądek i trzeźwość za kierownicą i tym razem nie zabrakło kierowców, którzy pod wpływem alkoholu wyjechali na drogę. Zatrzymani mieli w organizmie po 3 promile alkoholu, jednemu z nich kluczyki odebrał przypadkowy świadek.

Do zdarzenia doszło w świąteczny piątek 11 listopada wieczorem, na terenie gminy Lipowiec Kościelny. Policję powiadomił przypadkowy świadek, który chwilę wcześniej zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Jak relacjonował interweniującym policjantom, zauważył kierującego mercedesem, jadącego z naprzeciwka całą szerokością jezdni. Musiał zjechać na pobocze, by uniknąć zderzenia. Zawrócił i ruszył za podejrzanie zachowującym się kierowcą a następnie zatrzymał go i odebrał kierującemu kluczyki.

Jak się okazało, mercedesem kierował 50-letni mieszkaniec pow. działdowskiego. Zatrzymany miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Dzięki reakcji świadka, udało się powstrzymać zagrożenie. Pijany kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości , grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, po południu, doszło do kolizji drogowej na Wiadukcie Szreńskim w Mławie. Kierowca audi nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcą audi okazał się obywatel Ukrainy. 31-letni mężczyzna miał w organizmie pod 3 promile alkoholu.

Przewoził troje pasażerów. Został osadzony w policyjnym areszcie, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci apelują o zero tolerancji dla nietrzeźwych za kierownicą. W piątek, dzięki reakcji przypadkowego świadka udało się zapobiec niebezpieczeństwu na drodze. Tego samego dnia, kompletnie pijany kierowca przewoził troje pasażerów. Bezpieczeństwo zależy od każdego z nas, Twoja reakcja ma ogromne znaczenie.
Asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB