Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Podpalił samochód sąsiadowi

2022-10-31 17:44:34 (ost. akt: 2022-10-31 17:49:25)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Podziel się:

Mławscy policjanci zatrzymali podejrzanego, który dzień wcześniej podpalił wnętrze samochodu na jednej z prywatnych posesji w Mławie. Sprawcą okazał się sąsiad pokrzywdzonego. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, grozi u kara do 5 lat pozbawienia wolności.

— Podejrzany, to 40-letni mławianin — poinformowała asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — W momencie zatrzymania miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, sprawca wszedł na teren prywatnej posesji, gdzie zaparkowane było audi. Otworzył drzwi pojazdu, wlał do środka łatwopalną ciecz i podpalił. Zniszczeniu uległo wnętrze pojazdu. Właściciel powiadomił Policję.

— Zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie podejrzany, którym okazał się sąsiad zgłaszającego, wczoraj (30 października - przyp. red.) usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności — dodaje asp. szt. Anna Pawłowska.
Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB