Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Trwają działania kontrolne na drogach

2022-10-31 17:36:14 (ost. akt: 2022-10-31 17:40:51)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Jeszcze przed weekendem mławska Policja rozpoczęła zapowiadane działania kontrolne, związane z okresem Wszystkich Świętych. W sobotę rano, na terenie miasta, patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego fiatem 51-letniego mężczyznę, który w organizmie miał ponad 1,4 promila alkoholu. Zatrzymany ma podwójny zakaz kierowania pojazdami.

Patrol ruchu drogowego, który prowadził nadzór na jednej z mławskich ulic, zatrzymał do kontroli kierującego fiatem ducato. 51-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.

Przewoził pasażerkę. Jak się okazało w trakcie kontroli, kierowca ma dwa obowiązujące, sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu sądowego grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas, dlatego Policja apeluje o rozsądek, ostrożność, odpowiedzialność i trzeźwość za kierownicą.

Jeśli jesteś świadkiem agresji drogowej lub masz podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, natychmiast powiadom Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Asp.szt. Anna Pawłowska

Policja zapowiada dalsze wzmożone kontrole i apeluje o przekazywanie informacji na temat nietrzeźwych za kierownicą.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB